Nová jednání o železniční dopravě mezi Olomouckým a Pardubickým krajem

18. 09. 2013

V pondělí 16. září 2013 se uskutečnilo výjezdní jednání Rady Olomouckého kraje na Šumpersku. Na programu bylo mimo jiné setkání se zástupci místních samospráv. Jedním z hlavních problémů, který v současné době nejvíce zajímá občany je, jakým způsobem bude zajišťována dopravní obslužnost v oblastech sousedících s Pardubickým krajem. Vedení Olomouckého kraje, zastoupené náměstkem hejtmana pro dopravu Aloisem Mačákem, vyzvalo již v listopadu minulého roku představitele Pardubického kraje k nápravě jejich nevydařené optimalizace veřejné dopravy. Pardubičtí krajští radní totiž bez jakéhokoliv projednání s Olomouckým krajem před dvěma roky zrušili původní dohodu o zajištění vlakových spojů mezi kraji. Olomoucký kraj byl tímto nucen nahradit zrušené spoje autobusovou dopravou. Náměstek Alois Mačák vyzval svého kolegu Jaromíra Duška k novému systémovému řešení současného nevyhovujícího stavu. Zástupci obou krajů se v červenci tohoto roku dohodli na zpracování studie dopravy mezi oběma regiony nezávislou odbornou firmou. Ta by měla najít nejvhodnější způsob spojení veřejnou dopravou mezi Olomouckým a Pardubickým krajem s ohledem na účelnost a hospodárnost. Náměstek hejtmana Mačák vnímá tuto dohodu mezi samosprávami jako pozitivní krok k cestujícím obou krajů.

Výsledkem tohoto postupu musí být co nejpříznivější dopravní obslužnost, ať již vlaková, nebo autobusová pro naše spoluobčany.

Poslední změna 18. 09. 2013 15:03:54