Nemocnice Přerov slavnostně otevřela nový pavilon magnetické rezonance

01. 02. 2017

Pacienti z Přerova a okolí už nemusí dojíždět na vyšetření na magnetické rezonanci do Olomouce či Prostějova. Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, slavnostně otevřela zcela nové pracoviště magnetické rezonance, které vzniklo v novém samostatně stojícím pavilonu. Díky tomuto novému pracovišti dojde ke značnému zkrácení čekacích dob na vyšetření na mnoha dalších místech v kraji, což ocení především samotní pacienti.

Nová magnetická rezonance v přerovské nemocnici podstatně zvýší možnosti, rozsah, kvalitu i komfort realizovaných vyšetření.

„Sloužit bude pro řadu odborností, mimo jiné i pro potřeby ortopedického nebo neurologického oddělení,“ řekla předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční Marie Marsová.

Nový pavilon magnetické rezonance je napojen na koridor směřující do přebudovaného pavilonu radiodiagnostiky, který byl otevřen v lednu 2016. Náklady na pořízení moderního diagnostického přístroje a stavební úpravy dosáhly 42 miliónů korun, přičemž budova byla pořízena z investičních prostředků Olomouckého kraje a přístrojové vybavení v hodnotě 20,5 miliónu korun z investičních prostředků společnosti Středomoravská nemocniční. 

„Nově instalované přístrojové vybavení přispěje ke komfortu pacientů z řad obyvatel regionu. Těší mě skutečnost, že se provozování nemocnic Olomouckého kraje prostřednictvím privátní společnosti, které funguje zhruba deset let, i přes původní pochybnosti osvědčilo. Slouží tak za vzor ostatním krajům, které se při správě svých zdravotnických zařízení potýkají s problémy," uvedl Dalibor Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Magnetická rezonance je velmi moderní vyšetření, které nepracuje na principu rentgenových paprsků, ale využívá velmi silného magnetického pole. Jedná se o bezpečné vyšetření, které dokáže snímkovat strukturu orgánů do nejmenších detailů.

„V současné době patří mezi nejsložitější a nejdražší způsoby vyšetření. Hlavní výhodou metody vůči ostatním zobrazovacím metodám v radiodiagnostice je vyšší schopnost rozlišení jednotlivých složek měkkých tkání, bez možného škodlivého ionizujícího záření. Předpokládáme, že ročně by vyšetřením pomocí magnetické rezonance mohlo projít zhruba 3 tisíce pacientů,“ sdělila primářka radiodiagnostického oddělení Nemocnice Přerov Romana Tarnoczy s tím, že vyšetření na magnetické rezonanci je podobné jako na CT. To však nenahrazuje, ale spíše doplňuje.

Pro svůj diagnostický přínos se vyšetření pomocí magnetické rezonance stalo zcela běžnou metodou, která by neměla chybět ve spektru vyšetřovacích metod. Díky magnetické rezonanci se dnes zefektivnila diagnostika v řadě medicínských oborů - neurologii, ortopedii, pediatrii, traumatologii, onkologii a dalších oborech.

„Použitím magnetické rezonance se zlepšuje časná diagnostika především nádorových onemocnění, onemocnění páteře, kloubů, mozku, cév atd.,“ doplnila primářka Tarnoczy.

Nové pracoviště magnetické rezonance je v přerovské nemocnici součástí radiodiagnostického oddělení, na kterém provedou zdravotníci každoročně na 37 tisíc rentgenových diagnostických vyšetření nebo téměř 11 tisíc sonografických vyšetření.

Nemocnice Přerov slavnostně otevřela nový pavilon magnetické rezonance
Nemocnice Přerov slavnostně otevřela nový pavilon magnetické rezonance
Nemocnice Přerov slavnostně otevřela nový pavilon magnetické rezonance
Nemocnice Přerov slavnostně otevřela nový pavilon magnetické rezonance
Nemocnice Přerov slavnostně otevřela nový pavilon magnetické rezonance


Poslední změna 01. 02. 2017 11:11:48