Nejlepší webové stránky mají v Prostějově a ve Střeni

05. 03. 2018

Města a obce v Olomouckém kraji opět soutěžily o Zlatý erb. Letos se jich do klání o nejlepší webové stránky a elektronickou službu přihlásilo čtrnáct.

„Účelem Zlatého erbu je motivovat města a obce, aby měly kvalitní webové stránky a internetové služby, které lidem například ušetří cestu na úřad. Všem soutěžícím děkuji za účast a blahopřeji vítězům,“ řekl hejtman olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Nejlepší internetovou prezentaci ze všech přihlášených měst mají v Prostějově. „Nabízíme lidem například virtuální prohlídku prostor historické budovy radnice,“ prohlásil náměstek prostějovské primátorky Zdeněk Fišer.

V kategorii obcí zvítězila Střeň. Její web zaujal porotu přehledností i dostupností informací. Cenu za nejlepší elektronickou službu získal Lutín, který lidem už deset let nabízí posílání zpráv z obecního rozhlasu na e-mail. V současnosti toho využívají na dvě stovky odběratelů.

„Občané jsou se službou velmi spokojení. Dostávají od nás aktuální informace, se kterými se mohou seznámit kdykoli a nemusí čekat na hlášení rozhlasu,“ uvedl starosta Lutína Antonín Bábek.

Zájem obcí o Zlatý erb v regionu roste. „Počet přihlášených nás příjemně překvapil. Účast za Olomoucký kraj byla v porovnání s ostatními regiony třetí nejvyšší,“ dodala za organizátory soutěže Jitka Hajžmanová.

Všichni krajští vítězové postupují do celostátního kola dvacátého ročníku soutěže Zlatý erb, které proběhne 9. dubna v Hradci Králové.

Více foto zde.

Nejlepší webové stránky mají v Prostějově a ve Střeni