Nejlepší webové stránky mají Němčice nad Hanou a Náměšť na Hané

18. 03. 2014

Z letošního ročníku soutěže Zlatý erb hodnotící webové stránky měst a obcí si nejvyšší ocenění odnáší město Němčice nad Hanou a obec Náměšť na Hané. Cenu za nejlepší elektronickou službu získal Šumperk, v hlasování veřejnosti skončil na prvním místě Ústín. Ocenění dnes v Olomouci předával náměstek hejtmana Michal Symerský, který byl zároveň členem poroty.

Soutěž Zlatý erb letos dospěla do šestnáctého ročníku, krajské kolo se uskutečnilo pojedenácté. O vítězství usilovalo 13 měst a obcí Olomouckého kraje. O výsledku rozhodovala porota posuzující z hlediska grafického zpracování, obsahu povinně zveřejňovaných informací, přehlednosti a přístupnosti pro handicapované občany. Komisi tvořili zástupci Olomouckého kraje, neziskových organizací a médií.

V loňském roce ve Zlatém erbu soutěžilo 11 měst a obcí. Tehdy zvítězily stránky Olomouce a Náměště na Hané, nejlepší službu měl Zábřeh a cenu veřejnosti získala rovněž Náměšť na Hané.

Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb:

Nejlepší webová stránka města

1. místo: Němčice nad Hanou - www.nemcicenh.cz
2. místo: Šternberk - www.sternberk.eu

Nejlepší webová stránka obce

1. místo: Náměšť na Hané - www.namestnahane.cz
2. místo: Loučná nad Desnou - www.loucna-nad-desnou.cz
3. místo: Libina - www.libina.cz

Nejlepší elektronická služba

1. místo: Šumperk: Volby Šumperk
2. místo: Náměšť na Hané: Verze pro seniory
3. místo: Šternberk: Rezervační systém a LiveAgent (komunikace s občany)