Náměstek hejtmana Olomouckého kraje Milan Klimeš se zúčastnil konference Odpady 21

11. 05. 2017

Odborné konference s názvem Odpady 21 se zúčastnil náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství Milan Klimeš. Konference proběhla ve dnech 10. a 11. května v Hotelu Flora v Olomouci.

Program dvoudenní konference zahrnoval vystoupení řady odborníků, kteří hovořili především o tom, v jaké fázi je v současné době příprava na konec skládkování, jak bude vypadat odpadové hospodářství v budoucnosti nebo jaký je systém nakládání s komunálními odpady například v Olomouci.

„Olomoucký kraj se na nový systém nakládání s odpady dlouhodobě zaměřuje. Byl založen spolek Odpady Olomouckého kraje. Proto jakoukoliv odbornou diskusi na toto téma vítám, protože je dobré vyslechnout všechny argumenty,“ řekl Milan Klimeš, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství.

Účastníci konference si navíc prohlédli překládací stanici v Olomouci a Sluňákov - centrum ekologických aktivit města Olomouce. Nechyběly ani dvě panelové diskuse. V jejich rámci byly diskutovány aktuální problémy, s nimiž se odpadové hospodářství potýká.

Poslední změna 11. 05. 2017 12:03:07