Náměstek hejtmana Jan Zahradníček otevřel zrekonstruovaný průtah Odrlicemi

19. 07. 2017

Opravená silnice III. třídy v obci Odrlice na Olomoucku začala v těchto dnech opět sloužit řidičům. Provoz se na komunikaci vrátil po téměř deseti měsících úplné uzavírky. Rekonstrukcí prošel zhruba kilometr dlouhý úsek.

„Investice do oprav silnic II. a III. třídy jsou pro současné vedení Olomouckého kraje jednou z priorit. Ročně na tuto oblast vynaložíme k miliardě korun. Bohužel nemůžeme plošně uspokojit všechny. Přesto budu tlačit na to, aby byl rozpočet na opravy silnic ještě posílen a dostali jsme se do stavu, který by byl vyhovující,“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Celkové náklady spojené s rekonstrukcí průtahu obcí přišly na 42 milionů korun. Z toho opravu silnice za necelých 26 milionů zaplatil Olomoucký kraj. Zbylou částku 16 milionů investovala obec Senice na Hané, pod kterou Odrlice spadají.

„Kdo viděl Odrlice před rokem a potom až teď, musí si myslet, že je v úplně jiné vesnici. Opravu už sto let stará silnice z žulových kostek nutně potřebovala. Po dokončení kanalizace byla v zoufalém stavu,“ sdělil starosta Senice na Hané Michal Tichý.

Oprava krajské komunikace zahrnovala odstranění žulových kostek a jejich nahrazení asfaltobetonovým krytem. Součástí oprav byla rovněž rekonstrukce dešťové kanalizace, výstavba chodníků či parkovacích stání.

Náměstek hejtmana Jan Zahradníček otevřel zrekonstruovaný průtah Odrlicemi

Poslední změna 19. 07. 2017 13:05:59