Náměstek hejtmana František Jura se setkal s úspěšnými cyklisty SKC Prostějov

09. 05. 2017

Dva elitní cyklisty SKC Tufo Prostějov přijal ve své kanceláři náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura. Polští reprezentanti Adrian Teklinski a Wojciech Pszczolarski uspěli na letošním Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Hong Kongu.

„Adrian získal v Asii titul mistra světa v kategorii Elite v disciplíně scratch (hladký závod). Wojciech si dojel pro bronzovou medaili. Oba patří už několik sezón k oporám prostějovského klubu a v barvách týmu vybojovali řadu významných vítězství. Výrazně tak přispívají ke zviditelnění sportu našeho kraje po celém světě,“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura.

Sportovní klub cyklistů v Prostějově navázal na činnost předešlých uskupení, která se v tomto městě zabývala závodní cyklistikou. A to už od roku 1885.

V současné době mimo jiné spolupracuje s Ludowym Klubem Sportowym z Opole. Hlavním cílem projektu Spolu na dráze, který podpořila Evropská unie, je posílení dlouholeté spolupráce mezi oběma organizacemi.

Prostějovský cyklistický klub finančně podporuje také Olomoucký kraj. V letošním roce uvolní jeden milion korun na druhou etapu dostavby velodromu, čtyři sta tisíc korun na celoroční činnost klubu a dalších sto tisíc na připravované akce.

Náměstek hejtmana František Jura se setkal s úspěšnými cyklisty SKC Prostějov

Poslední změna 09. 05. 2017 12:50:50