Náměstek hejtmana Dalibor Horák uctil památku padlých během Přerovského povstání

02. 05. 2019

Náměstek hejtmana Dalibor Horák se ve čtvrtek 2. května spolu s dalšími představiteli veřejné správy, zástupci Armády České republiky a odbojářských spolků zúčastnil pietního aktu k 74. výročí Přerovského povstání u pomníku na střelnici v Olomouci-Lazcích.

Toto spontánní neúspěšné povstání není mezi širší veřejností příliš známé a ocitá se ve stínu významnějších událostí národního odboje. Právě proto je důležité si dvacet dva obětí nacistického běsnění, které zde byly na samém konci II. světové války zavražděny, neustále připomínat," uvedl po ukončení pietního aktu náměstek Horák.

Podobných pietních akcí se nedávno zúčastnili zástupci kraje také v Javoříčku a Zákřově.

Poslední změna 02. 05. 2019 12:49:24