Náměstek hejtmana Dalibor Horák se zúčastnil oslav svátku patrona hasičů v Polsku

21. 05. 2019

Náměstek hejtmana Olomouckého kraje a člen krajské bezpečností rady Dalibor Horák se na pozvání starosty polského okresu – Powiatu Bierunsko-ledzinskiego Bernarda Bednorza v sobotu 18. května zúčastnil oslav svátku patrona hasičů sv. Floriána v Bierunu. Slavnosti byli přítomni zástupci všech sborů dobrovolných hasičů okresu, místní jednotky profesionálních hasičů a představitelé polské politické scény.

S polskými přáteli spolupracuji v různých oblastech od roku 2006. Proto pro mě bylo milou povinností u příležitosti hasičského svátku dekorovat pamětní stuhou Olomouckého kraje a stuhou Sboru dobrovolných hasičů Uničov prapor hasičských profesionálů z města Tychy. Uničovskou stuhu jsem předal také dobrovolníkům z města Imielin," uvedl v průběhu slavnosti náměstek Horák.

Přínosná pro mezinárodní srovnání byla především návštěva velké profesionální stanice v Tychách, které mají o polovinu obyvatel více, než krajské město Olomouc.

Osobně mi velkou radost udělalo setkání s profesorem Jerzym Buzkem, jedním z nejvýznamnějších představitelů hnutí Solidarita a emeritním předsedou polské vlády a Evropského parlamentu,“ dodal Horák, který za dlouhodobou spolupráci obdržel pamětní medaili k 20. výročí založení okrsku dobrovolných hasičů v rámci partnerského powiatu.

Poslední změna 21. 05. 2019 06:22:31