Naděje stolního tenisu hrají v Olomouci. Mezinárodní mistrovství zahájil náměstek hejtmana Petr Vrána

25. 07. 2019

Od čtvrtka 25. až do neděle 28. července bude Olomouc patřit Mezinárodnímu mistrovství České republiky jedenáctiletých a třináctiletých hráčů ve stolním tenisu. Do hanácké metropole se jich sjelo na osmdesát.

Těší mě zájem dětí o tento sport a jsem zvědav na výkony, které v Olomouci předvedou. Olomoucký kraj dlouhodobě podporuje sportovce všech věkových kategorií napříč sportovními odvětvími. Přispíváme také na obnovu hřišť,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast sportu Petr Vrána.

Během historicky prvního ročníku mistrovství pro nejmladší žactvo zažijí jeho účastníci atmosféru haly, kde jindy hraje světová elita.

Troufám si tvrdit, že to bude pro nejmladší věkové kategorie skvělá příležitost změřit síly s hráči a hráčkami ze zahraničí. Máme přislíbenou účast talentů z okolních zemí, ale také z Jižní Ameriky či Afriky,“ řekl za organizátory Vít Ratajský.

Samotnému mistrovství předcházel třídenní kemp pro děti, který uspořádal Klub stolního tenisu Olomouc.

Mezinárodní mistrovství jedenácti a třináctiletých hráčů je mládežnickou variantou velkého turnaje Czech Open ve stolním tenisu dospělých. Ten v Omega centru v Olomouci proběhne v závěru letošních prázdnin.

Poslední změna 25. 07. 2019 11:48:21