Na Hranicku začala stavba další části cyklostezky

02. 09. 2020

Cyklostezka Bečva na Hranicku se dočká dalšího nového úseku. Jeho výstavba odstartovala ve středu 2. září. Akci plánuje finančně podpořit také Olomoucký kraj.

„Cyklotrasa je důležitá nejen pro turisty, ale také pro místní obyvatele, kteří ji budou využívat při cestě do práce. Olomoucký kraj plánuje její stavbu podpořit částkou zhruba 12 miliónů korun,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Hejtmanství uvolní peníze příští rok, kdy se má stavba dokončit. Další financování zajistí Státní fond dopravní infrastruktury, město Hranice a obce Ústí a Černotín. Technickou výzvou bude vybudování lávky přes Bečvu.

Cyklostezka Bečva má pro region strategický význam. Její trasa začíná u pramene stejnojmenné řeky a končit bude na soutoku s Moravou.

Na Hranicku začala stavba další části cyklostezky

Poslední změna 02. 09. 2020 12:45:00