Mobilní očkovací týmy naočkovaly rekordní počet lidí

20. 12. 2021

Stovky lidí na Jesenicku dostaly vakcínu proti covid-19. Dva mobilní týmy Jesenické polikliniky naočkovaly 564 lidí, většinou seniorů, a to během jediného dne – pátku 17. prosince. Přímo v terénu pomáhal i Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

„Sám jsem se aktivně zapojil jako pomocná administrativní síla, což pro mě byla velmi zajímavá a cenná zkušenost. A utvrdila mě v tom, jak důležitá činnost mobilních očkovacích týmů je a jakou roli hraje při boji s dalšími vlnami covidu,“ uvedl hejtman Suchánek.

Očkovací týmy pracovaly celý den, během kterého navštívily třiadvacet obcí na Jesenicku. Každá ze dvou skupin zdravotníků očkovala v jiné části regionu. Lidé práci zdravotnického personálu přivítali. Pro některé z nich je totiž nejbližší očkovací centrum třeba i třicet kilometrů daleko.

„Děkuji všem lékařům, sestřičkám a personálu za to, s jakým úsilím při práci mobilního očkovacího týmu fungovali. A děkuji i starostům a starostkám, kteří se do přípravy zapojili a bez jejichž podpory by to nešlo,“ dodal hejtman Suchánek.

V pondělí 20. prosince se mohli lidé nechat naočkovat také v Konici. Už letos v únoru tam Olomoucký kraj společně s městem a Fakultní nemocnicí Olomouc zřídil mobilní očkovací místo. Projekt byl i tentokrát úspěšný.

„Zjistili jsme si předběžný zájem o očkování, aby výjezd mobilního týmu byl opět efektivní. Zdravotníci tady vyočkovali dvě stě dávek vakcíny,“ řekl Michal Obrusník, starosta Konice.

Mobilní očkovací týmy naočkovaly rekordní počet lidí

Poslední změna 20. 12. 2021 17:27:02