Mgr. František Jura, náměstek hejtmana

František Jura se narodil 25. ledna 1969 v Ostravě. Vystudoval Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, obor management sportu a trenérství. Poté absolvoval studium na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Amose Komenského v Praze, obor andragogika.

V letech 1992 – 2000 pracoval v Městské policii v Prostějově, v letech 2000 – 2010 ve Vězeňské službě České republiky. Od roku 2011 byl generálním sportovním manažerem fotbalového klubu.

V roce 2014 se stal zastupitelem města Prostějova, kde působí v kontrolním výboru zastupitelstva a ve sportovní komisi rady.

8. listopadu 2016 byl Zastupitelstvem Olomouckého kraje jmenován do funkce náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Bydlí v Prostějově, je ženatý, má tři děti.

Kompetenční oblast: kultura, památková péče, tělovýchova, sport a volný čas

Náměstek hejtmana v médiích

14.06.2018 - O pohár se s krajským výběrem poperou USA, Čína, Polsko a Srbsko

Hned šest fotbalových mužstev se tento týden účastní mezinárodního mládežnického turnaje týmů z partnerských regionů Olomouckého kraje.

O pohár se s krajským výběrem poperou USA, Čína, Polsko a Srbsko

30.05.2018 - Závod míru přiláká do kraje světovou cyklistickou elitu

Závod se pojede od 31. května do 3. června. Cyklisté projedou třeba Jeseníkem a několika obcemi na Šumpersku.

Závod míru přiláká do kraje světovou cyklistickou elitu

25.05.2018 - Vlastivědné muzeum v Olomouci představuje Jízdu králů na Hané

Výstava seznámí veřejnost s historií, podstatou, strukturou a v neposlední řadě i se současnou podobou tohoto pozoruhodného a jedinečného obyčeje na Hané.

Vlastivědné muzeum v Olomouci představuje Jízdu králů na Hané

10.05.2018 - Digitální věk knihovny nepohřbí. Udělá z nich centra

Budoucnost knihoven v digitálním věku budou řešit společné diskuze u kulatého stolu.

Digitální věk knihovny nepohřbí. Udělá z nich centra

09.05.2018 - Zpěváci z Hané okouzlili porotu v Belgii

Pěvecký sbor Campanella z Olomouce vyhrál jednu z kategorií mezinárodního festivalu mládeže.

Zpěváci z Hané okouzlili porotu v Belgii

Jana Adamíková