Mgr. František Jura, náměstek hejtmana

František Jura se narodil 25. ledna 1969 v Ostravě. Vystudoval Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, obor management sportu a trenérství. Poté absolvoval studium na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Amose Komenského v Praze, obor andragogika.

V letech 1992 – 2000 pracoval v Městské policii v Prostějově, v letech 2000 – 2010 ve Vězeňské službě České republiky. Od roku 2011 byl generálním sportovním manažerem fotbalového klubu.

V roce 2014 se stal zastupitelem města Prostějova, kde působí v kontrolním výboru zastupitelstva a ve sportovní komisi rady.

8. listopadu 2016 byl Zastupitelstvem Olomouckého kraje jmenován do funkce náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Bydlí v Prostějově, je ženatý, má tři děti.

Kompetenční oblast: kultura, tělovýchova, sport a volný čas

Náměstek hejtmana v médiích

19.04.2018 - Náměstek Jura odstartoval Juniorský maraton

Středoškoláci z dvacítky škol z regionu se ve středu odpoledne pokusili pokořit maratonskou trať. Nejlepší bylo družstvo Gymnázia Šumperk

Náměstek Jura odstartoval Juniorský maraton

18.04.2018 - Kraj nově přispěje na provoz a údržbu sportovišť

Celkem čtyři milióny korun mohou úspěšní žadatelé využít na nákup techniky nebo modernějšího vybavení.

Kraj nově přispěje na provoz a údržbu sportovišť

17.04.2018 - Vychází dubnové číslo krajských novin

Dubnové číslo se věnuje regionálnímu rozvoji. Přináší i informace z udělování cen Pedagog roku, úspěchy dětských olympioniků nebo výsledky konference samospráv.

Vychází dubnové číslo krajských novin

13.04.2018 - Olomoucký kraj rozdal ceny za kulturu. Hlasy veřejnosti pomohly k prvenství sboru Cantabile

Napínavé a vyrovnané až do poslední chvíle bylo hlasování o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury. Tu nakonec s 573 hlasy získal pěvecký sbor Cantabile z Hranic.

11.04.2018 - Náměstek hejtmana Jura se setkal s úspěšnými tanečníky

Tanečníci z olomouckého klubu Olymp letos uspěli už na třech republikových šampionátech. Celkem získali deset medailí.

Náměstek hejtmana Jura se setkal s úspěšnými tanečníky

Jana Adamíková
asistentka náměstka hejtmana Mgr. Františka Jury