Mgr. František Jura, náměstek hejtmana

František Jura se narodil 25. ledna 1969 v Ostravě. Vystudoval Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, obor management sportu a trenérství. Poté absolvoval studium na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Amose Komenského v Praze, obor andragogika.

V letech 1992 – 2000 pracoval v Městské policii v Prostějově, v letech 2000 – 2010 ve Vězeňské službě České republiky. Od roku 2011 byl generálním sportovním manažerem fotbalového klubu.

V roce 2014 se stal zastupitelem města Prostějova, kde působí v kontrolním výboru zastupitelstva a ve sportovní komisi rady.

8. listopadu 2016 byl Zastupitelstvem Olomouckého kraje jmenován do funkce náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Bydlí v Prostějově, je ženatý, má tři děti.

Kompetenční oblast: kultura, památková péče, tělovýchova, sport a volný čas

Náměstek hejtmana v médiích

15.08.2018 - Zámecký bál připomene prvorepublikovou noblesu a filmové hvězdy

Originální open-air akce proběhne v sobotu 25. srpna před oranžérií zámku v Čechách pod Kosířem.

Zámecký bál připomene prvorepublikovou noblesu a filmové hvězdy

03.08.2018 - Helfštýn obsadili restaurátoři a kameníci. Pracují na rekonstrukci paláce

Náklady přesáhnou 71 miliónů korun.

Helfštýn obsadili restaurátoři a kameníci. Pracují na rekonstrukci paláce

18.07.2018 - Do kraje přijel unikátní historický vlak. Přivezl vagóny, kterými cestovali prezidenti

Tři salonní vozy, které sloužily nebo byly přímo vyrobeny pro československé prezidenty, jsou k vidění na prvním nástupišti olomouckého hlavního nádraží. Do hanácké metropole je spolu s dalšími historickými vagóny přivezla parní lokomotiva u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa. Souprava v Olomouci zůstane do pátku 20. července.

02.07.2018 - Olomoucký kraj podpoří hendikepované sportovce. Přispěje jim na závody i sportoviště

Celkem 800 tisíc korun letos rozdělí Olomoucký kraj mezi žadatele o dotaci z programu na podporu hendikepovaných sportovců. Ti mohou peníze použít na zabezpečení účasti na sportovních akcích nebo třeba údržbu a provoz areálů a jejich vybavení sportovními potřebami.

26.06.2018 - Krajské zastupitelstvo schválilo podporu pro sportovce

Peníze poslouží například na opravu současných a stavbu nových hřišť nebo tribun.

Krajské zastupitelstvo schválilo podporu pro sportovce

Jana Adamíková
asistentka náměstka hejtmana Mgr. Františka Jury