Mgr. František Jura, náměstek hejtmana

František Jura se narodil 25. ledna 1969 v Ostravě. Vystudoval Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, obor management sportu a trenérství. Poté absolvoval studium na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Amose Komenského v Praze, obor andragogika.

V letech 1992 – 2000 pracoval v Městské policii v Prostějově, v letech 2000 – 2010 ve Vězeňské službě České republiky. Od roku 2011 byl generálním sportovním manažerem fotbalového klubu.

V roce 2014 se stal zastupitelem města Prostějova, kde působí v kontrolním výboru zastupitelstva a ve sportovní komisi rady.

8. listopadu 2016 byl Zastupitelstvem Olomouckého kraje jmenován do funkce náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Bydlí v Prostějově, je ženatý, má tři děti.

Kompetenční oblast: kultura, památková péče, tělovýchova, sport a volný čas

Náměstek hejtmana v médiích

24.09.2018 - Obnovená oranžerie má v rodném listu Olomoucký kraj

Rekonstrukční práce prováděli svépomocí sami zaměstnanci Flory. Kromě magistrátu a ministerstva kultury se na financování projektu podílel Olomoucký kraj.

Obnovená oranžerie má v rodném listu Olomoucký kraj

20.09.2018 - Veronika Vališová je nejlepším neprofesionálním knihovníkem Olomouckého kraje

Druhé místo obsadila Lenka Stojková z Místní knihovny ve Starém Městě, třetí skončil Tomáš Pavelka ze Zámecké knihovny v Mořicích.

Veronika Vališová je nejlepším neprofesionálním knihovníkem Olomouckého kraje

03.09.2018 - Zámecký ples proběhl ve stylu první republiky

Open-air zámecký ples ve stylu první republiky na zámku Čechy pod Kosířem byl ojedinělou akcí, která se uskutečnila v rámci hradozámecké noci, celostátního projektu Národního památkového ústavu, v sobotu 25. srpna.

Zámecký ples proběhl ve stylu první republiky

31.08.2018 - Méně byrokracie, více možností. Kraj chystá nové podpůrné projekty

Olomoucký kraj chce ještě více zjednodušit čerpání dotačních titulů, které využívají vesnice, města, ale třeba i sportovní kluby a neziskové organizace. Programy, které hejtmanství plánuje vyhlásit příští rok, tak čeká řada novinek.

Méně byrokracie, více možností. Kraj chystá nové podpůrné projekty

29.08.2018 - Kraj plánuje zachránit krachující venkovské obchody

Smutnou realitu některých míst v našem regionu chce řešit Olomoucký kraj. Nově totiž plánuje dotační projekt, který by ztrátové prodejny na venkově pomohl zachovat při životě.

Kraj plánuje zachránit krachující venkovské obchody

Jana Adamíková
asistentka náměstka hejtmana Mgr. Františka Jury