Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu

01. 10. 2017

Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu je festivalem, který se již od roku 1993 každoročně koná především na půdě města Javorník, zčásti města Jeseník a jejich okolí. Za tuto dobu se stal už nedílnou součástí kulturního  podzimu celého Jesenicka. Je také jedním z nejvýraznějších a nejvýznamnějších projektů realizovaných v rámci Olomouckého kraje a jeho existence tak jasně dokazuje, že čilý kulturní ruch se nevyhýbá ani jeho nejsevernějšímu regionu. Jeho každoroční realizaci zajišťuje  Sdružení  Karla Ditterse z Dittersdorfu. A tak se každý podzim již tradičně nese v duchu barokní kultivovanosti, se kterou je Karel Ditters bezesporu úzce pojen a jehož tvorbě je vlastně celý festival primárně věnován.

Letošní - jubilejní XXV. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Karla Ditterse z Dittersdorfu se koná pod záštitou ministra kultury a hejtmana Olomouckého kraje.

Více informací: ZDE

Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu
Soubor typu pdfProgram - Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu(15 MB)stáhnout

Poslední změna 04. 07. 2023 13:37:21