Letní Olympiáda dětí a mládeže – formu ladí sportovci i organizační tým

28. 08. 2020

Už na začátku září se sejde řídicí výbor, který bude mít na starosti hladký průběh letní Olympiády dětí a mládeže. Ta se v Olomouckém kraji uskuteční příští rok. Týmu předsedá Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje, dalšími členy jsou například zástupci Českého olympijského výboru nebo měst, v nichž olympiáda proběhne.

„Řídicí výbor má pestré složení, a to je dobře, protože je potřeba zajistit spoustu věcí – od různých povolení a formalit, přes kvalitu sportovišť, až třeba po ubytování a stravu pro sportovce,“ vysvětlil Petr Vrána, místopředseda řídicího výboru a náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu a kultury.

Na letní olympiádu mládeže přijedou do kraje tisíce sportovců a početné zástupy doprovodných týmů. Poprvé se na hrách představí šerm. S laděním formy na prestižní událost už začali například mladí atleti a tenisté.

Letní Olympiáda dětí a mládeže – formu ladí sportovci i organizační tým    Zdroj: ČOV

Poslední změna 28. 08. 2020 11:20:18