Ladislav Hynek, náměstek hejtmana

Ladislav Hynek se narodil 24. 5. 1968 v Prostějově. Vystudoval Gymnázium Jiřího Wolkera. V letech 1989-1992 pracoval v SD Jednota Prostějov a od roku 1993 v soukromé sféře v oblasti služeb. Od roku 2006 působí v komunální politice jako zastupitel, radní a od roku 2010 jako starosta města Kostelec na Hané a od roku 2016 jako 1. místostarosta Kostelce na Hané.

Mezi jeho koníčky patří sport – házená, fotbal, cyklistika, tenis, lyžování a turistika.

Ladislav Hynek je ženatý a má dvě dcery.

Kompetenční oblast: školství

Náměstek hejtmana v médiích

30.05.2019 - Studenti z partnerské Kostromy na kraji. Setkali se s náměstky Hynkem a Zemánkem

Studenti kostromské Vyšší odborné lesnické školy nejsou v kraji poprvé, pravidelně sem totiž míří v rámci výměnných pobytů. Ty organizuje Střední lesnická škola v Hranicích.

27.05.2019 - Žáci prostějovské „Švehlovky“ se díky kraji lépe uplatní na trhu práce

Instalatéři a autoelektrikáři, kteří projdou výukou ve střední škole polytechnické v Prostějově, nebudou v budoucím zaměstnání jen do počtu. Díky dotaci z Olomouckého kraje a Evropské unie totiž získají praxi na nejmodernější strojích.

Žáci prostějovské „Švehlovky“ se díky kraji lépe uplatní na trhu práce

29.04.2019 - Kraj si připomenul tragédie v Javoříčku a Zákřově

Pietních akcí se zúčastnili náměstci hejtmana Olomouckého kraje Jiří Zemánek, Petr Vrána a Ladislav Hynek.

Kraj si připomenul tragédie v Javoříčku a Zákřově

18.04.2019 - Kraj podpoří vznik přírodních učeben, smyslových stezek i ekologické aktivity na školách

Na podporu environmentálního vzdělávání letos uvolnilo hejtmanství zhruba šest set tisíc korun.

29.03.2019 - Hejtmanství ocenilo nejlepší učitele

Olomoucký kraj letos pedagogické pracovníky vyznamenal už podeváté.

Hejtmanství ocenilo nejlepší učitele

Hana Šmídová