Krajský úřad vydal zákaz vstupu do některých částí lesů

17. 08. 2017

Krajský úřad Olomouckého kraje dnes rozhodl o dočasném vyloučení vstupu do lesů, které před nedávnem postihla větrná kalamita. Opatření se týká částí lesů na území čtyř obcí s rozšířenou působností – konkrétně jde o oblasti Šternberska, Litovelska, Uničovska a Mohelnicka.

„Zákaz byl vydán proto, aby vlastník lesních porostů, kterým jsou Lesy ČR, mohl zlikvidovat následky větrné kalamity, která zmíněné lokality postihla v době od 10. do 12. srpna. Opatření má zajistit bezpečnost a chránit zdraví obyvatel našeho regionu,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Podle informací, které má krajský úřad k dispozici, je třeba vytěžit 25 000 m3 dřeva.

Žádost o vydání zákazu vstupu do lesů obdržel odbor životního prostředí a zemědělství krajského úřadu ve středu. Zákaz bude platit do 31. října 2017.

Zákaz vstupu do lesa, pokud v něm probíhá těžba, je dán zákonem. Krajský úřad tak svým rozhodnutím tento zákon naplňuje. Lidé se o zákazu dozví ještě před vstupem do lesa z informačních tabulí, které budou dány na viditelná místa. Informace budou také na stránkách obcí.

Pokud lidé vydaný zákaz poruší, hrozí jim pokuta až do výše pěti tisíc korun. Na dodržování zákazu bude dohlížet lesní stráž. Ta má možnost uložit na místě blokovou pokutu nebo přivolat Policii České republiky.

Krajský úřad vydal zákaz vstupu do některých částí lesů          Foto: Lesy ČR

Poslední změna 17. 08. 2017 12:49:54