22. 04. 2016

Krajští radní podpořili celkem 282 žadatelů, mezi které rozdělili více než 33 a půl milionu korun. O dalších šesti žádostech, u nichž výše podpory dosahuje téměř sedmi set tisíc, pak bude rozhodovat zastupitelstvo.

„K 12. dubnu 2016 přijal Olomoucký kraj 2 043 žádostí o kotlíkovou dotaci. Největší zájem přitom lidé měli o kombinovaný kotel, ve kterém se dá topit uhlím nebo biomasou,“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys.

„Zájem veřejnosti předčil naše očekávání. Svědčí to o tom, že lidem není lhostejné životní prostředí v regionu a snaží se přispět k jeho zlepšení,“ doplnil Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Zájem obyvatel je tak velký, že počet žádostí už teď o více než devět stovek překročil závazek kraje. Ten počítal s výměnou minimálně 1 140 starých zdrojů tepla za nový. Rada Olomouckého kraje proto zkrátila termín pro podávání žádostí.

„Původní termín měl vypršet 13. května úderem poledne. Příjem žádostí ale bude zastaven už v pátek 29. dubna 2016 ve 12.00 hodin,“ řekl hejtman Rozbořil.

Kotlíkové dotace rozděluje Olomoucký kraj poprvé ve své historii. Celkem má k dispozici 166 milionů. Maximální výše dotace na jednu žádost činí 127 500 korun. V následujících letech by měla proběhnout ještě další dvě kola této akce.

Krajská rada schválila první kotlíkové dotace. Kvůli velkému zájmu navíc zkrátila termín příjmu žádostí   ilustrační foto

Poslední změna 22. 04. 2016 08:33:49