Krajská podpora projektů v cestovním ruchu na Jesenicku se neminula účinkem

13. 01. 2021

Dotace na projekty v cestovním ruchu, které v minulosti směřovaly na Jesenicko, měly smysl. Při své návštěvě severu kraje se o tom přesvědčila uvolněná zastupitelka pro vnější vztahy a cestovní ruch Milada Sokolová.

„Společně s náměstkem hejtmana pro regionální rozvoj Janem Šafaříkem a starostou obce Lubomírem Žmolíkem jsme navštívili lázeňský areál v obci Lipová-lázně, kde kraj dotoval vybudování půjčovny elektrokol nebo stavbu parkoviště pro 150 aut. Hejtmanství přispělo také na novou balneostezku, která v současné době vzniká a povede parkem u lázní,“ řekla Sokolová.

Přímo v Jeseníku se krajská zastupitelka setkala s představiteli sdružení cestovního ruchu Jeseníky. Diskutovali o plánovaných projektech, které zahrnují například využití nové rolby k údržbě běžeckých tras nebo budování nabíječek pro elektrokola.

Podstatnou část programu tvořila návštěva zlatokopeckého skanzenu ve Zlatých Horách. Jeden z objektů nedávno poničil strom, který spadl kvůli silnému větru.

„Zajímala jsem se o to, zda je potřeba pomoc kraje při likvidaci škody a především následné obnově budovy. Se starostou Zlatých Hor jsem ale probrala i podporu projektu v podobě zbudování nového zázemí pro stále rostoucí počet návštěvníků skanzenu,“ uvedla Sokolová.

Krajská podpora projektů v cestovním ruchu na Jesenicku se neminula účinkem

Poslední změna 13. 01. 2021 14:01:01