Kraj zajistil lékárenskou pohotovost o svátcích

17. 12. 2018

Také o vánočních svátcích zůstanou v kraji otevřeny některé lékárny, aby si lidé v případě potřeby mohli opatřit léky. Hejtmanství se domluvilo s lékárnickou komorou na tom, že 25. a 26. prosince i na Nový rok bude v každém okrese otevřena alespoň jedna prodejna.

I když samozřejmě chápu, že všichni lidé chtějí mít o Vánocích volno, jsem velmi rád, že se nám s lékárníky podařilo najít přijatelný kompromis a některé jejich provozovny zůstanou o svátcích otevřené,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

O něco hůře se mohou lidé dostávat k lékům na Štědrý den, kdy velká část lékáren v regionu odpoledne zavře. Dostupné budou nicméně v nákupních centrech a v non stop výdejně v olomoucké fakultní nemocnici. Už 25. a 26. prosince se ale v každém okrese otevře alespoň jedna lékárna. Také 1. ledna 2019 budou fungovat prodejny v Olomouci, Přerově, Prostějově, Šumperku i Jeseníku.

Hejtmanství na zajištění sváteční otvírací doby lékáren finančně přispívá. Kraj dal peníze i na provoz výše zmiňované non stop výdejny léků v Olomouci.

Tabulku se seznamem otevřených lékáren najdete v přiloženém souboru.

Kraj zajistil lékárenskou pohotovost o svátcích
Soubor typu pdfZajištění lékárenské pohotovostní služby ve dnech 25. 12., 26. 12. 2018 a 1. 1. 2019(487,7 kB)stáhnout

Poslední změna 17. 12. 2018 13:10:06