Kraj uvolní na modernizaci vodohospodářské infrastruktury desítky miliónů korun

06. 09. 2019

Olomoucký kraj letos poskytne obcím na modernizaci a rozšíření vodovodů a kanalizací více než osmadvacet miliónů korun. Krajské peníze pomohou tam, kde je nedostatek vody nebo problémy s jejím čištěním.

„O dotační titul na obnovu vodohospodářské infrastruktury je každoročně velký zájem, který převyšuje rozpočtové možnosti kraje. Svědčí to o tom, že program je opravdu potřebný a užitečný,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí Milan Klimeš.

Celkem si o peníze z uvedeného dotačního programu řeklo čtyřiadvacet obcí. Zhruba dvě třetiny žadatelů se přihlásily o dotace na rozšíření čističek odpadních vod a stavbu kanalizací. Příspěvek kraje jim pomůže zlepšit kvalitu životního prostředí a zvýšit komfort bydlení na venkově.

„Všechny podpořené projekty ještě musí odsouhlasit krajské zastupitelstvo,“ upozornil Klimeš.

Kraj uvolní na modernizaci vodohospodářské infrastruktury desítky miliónů korun          Ilustrační foto

Poslední změna 06. 09. 2019 10:21:37