Kraj uspořádal seminář o sociálních firmách

23. 09. 2014

Sociální firmy jako fenomén v oblasti podnikání byly tématem včerejšího semináře, který zahájil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys.

„Seminář byl velice prakticky zaměřen. Poskytl informace o sociálních firmách z legislativně-právního hlediska, o možnostech financování sociálního podnikání a plánovaných dotačních výzev,“ uvedl Pavel Šoltys.

Na programu semináře byla historie sociálního podnikání v České republice, současná situace a podmínky pro sociální podnikání i možnosti podpory ve stávajícím období a v období po roce 2014. Nechyběly příklady sociálního podnikání ze zahraničí a prezentace dobré praxe fungování sociálních firem i v Olomouckém kraji. Ty představily Kavárna PředMěstí ze Šumperka, Krajanka Kroměříž, Spolek TREND VOZÍČKÁŘŮ Olomouc, ERGONES SF, VS Rychleby a společnost Přirozenou cestou. Ze zahraničí se prezentovaly rakouské sociální firmy Volkshilfe Niederösterreich a ALOM & ALOM Manufaktur.

Soubor typu .pptxHistorie sociálního podnikání v ČR(262,6 kB)PPTX | PDF
Soubor typu .pptxSociální podnikání v ČR(3,1 MB)PPTX | PDF
Soubor typu .pptxSociální podnikání v zahraničí(114,4 kB)PPTX | PDF
Soubor typu .pptMPSV(903,5 kB)PPT | PDF