Kraj řešil trh práce i rozvoj regionu

20. 04. 2018

Tradiční setkání zástupců krajského úřadu s pracovníky regionálního rozvoje obcí s rozšířenou působností se uskutečnilo ve čtvrtek 19. dubna.  Akce se konala v Městském domě Přerov. Na programu setkání bylo představení projektu KOMPAS, v rámci něhož vzniká systém zaměřený na trh práce.

KOMPAS by měl pomoct regionům reflektovat například podstatné dopady technologických trendů na poptávku po nových pracovních oborech.

Dále se účastníci setkání zabývali Plánem udržitelné mobility města Přerov a společnými aktivitami regionálního rozvoje ve spolupráci s městy, podnikateli, neziskovým sektorem, ministerstvy a dalšími partnery,“ uvedla Marta Novotná vedoucí oddělení regionálního rozvoje krajského úřadu.

Významnou část diskuze zabralo prohloubení spolupráce v oblasti rozvoje cyklodopravy. Olomoucký kraj zahájil činnost trvalé pracovní skupiny složené ze zástupců měst a všech dotčených státních institucí v kraji, která se bude věnovat plnění nastavených úkolů pro období let 2018 - 2020.

Kraj má nový KOMPAS

Poslední změna 23. 04. 2018 08:04:07