Kraj radí obcím, jak na dotace

30. 05. 2018

Jakým způsobem mohou využít finanční prostředky z národních i evropských fondů zjišťovaly v sídle Krajského úřadu Olomouckého kraje čtyři desítky zástupců měst a obcí z regionu. Konference s názvem Dotační příležitosti pro obce z MPSV se uskutečnila pod záštitou náměstka hejtmana Pavla Šoltyse.

Spolupráce s detašovaným pracovištěm Ministerstva práce a sociálních věcí v Ostravě probíhá více než rok a půl. Za tu dobu jsme pro území Olomouckého kraje připravili desítku akcí, které pomáhají využít peníze ze státních i evropských fondů. Pro žadatele i příjemce dotací budeme i nadále v rámci aktivit Regionální stálé konference plánovat semináře a partnerská setkání,“ řekl náměstek Šoltys.

Na konferenci byly představeny například soutěžní výzvy z Operačního programu Zaměstnanost pro obce i územní samosprávné celky, systémové projekty Ministerstva práce a sociálních věcí i Národní dotační tituly v oblasti podpory rodiny a seniorů.

Krajský úřad navíc prezentoval projekt Podpory plánování sociálních služeb a sociální práce na území Olomouckého kraje.

Konference Dotační příležitosti pro obce z MPSV

Poslední změna 30. 05. 2018 08:35:53