Kraj propojí školy a firmy. Uspěl na národní úrovni

21. 09. 2020

Olomoucký kraj uspěl se dvěma projekty, které výrazně zkvalitní systém vzdělávání v regionu. Oba programy v hodnotě zhruba 230 miliónů korun finančně podpoří Ministerstvo školství. V rámci Česka byl záměr olomouckého hejtmanství hodnocen jako jeden z nejlepších.

„První projekt se zaměří například na podporu polytechnického vzdělávání, spolupráci škol a firem nebo vzdělávání pedagogických pracovníků. Druhý je orientován na žáky a studenty se speciálními potřebami s tím, že důraz bude kladen na tělesnou výchovu a další mimoškolní a volnočasové aktivity,“ uvedl Ladislav Hynek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast školství.

Školy se mohou těšit rovněž na nová a moderně vybavená technická pracoviště. Na realizaci bude hejtmanství spolupracovat s Univerzitou Palackého. Oba projekty patří svým rozsahem mezi největší akce zaměřené na vzdělávání, které se v historii kraje uskutečnily.

Kraj propojí školy a firmy. Uspěl na národní úrovni        Ilustrační foto

Poslední změna 21. 09. 2020 08:35:52