Kraj připravuje plán rozvoje sociálních služeb

29. 11. 2018

Olomoucký kraj začal s přípravou střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb na roky 2021 až 2023. Ve čtvrtek 29. listopadu o tom hejtmanství jednalo se zástupci obcí s rozšířenou působností a obcí s pověřeným obecním úřadem.

Spolupráce s  obcemi je pro nás velmi důležitá. Právě jejich zástupci totiž nejlépe znají potřeby místních obyvatel. Proto pro nás mají řadu přínosných informací, díky nimž můžeme síť sociálních služeb v kraji nastavit tak, jak lidé potřebují,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

V síti sociálních služeb Olomouckého kraje je v současné době zařazeno více než tři sta služeb – a to v ambulantní, terénní i pobytové formě. Z toho šestapadesát služeb poskytuje sedmadvacítka příspěvkových organizací kraje.

Společně s obcemi chceme především efektivně plánovat. Proto s nimi jednáme, abychom zjistili, co jim v oblasti sociálních služeb chybí a jaké mají návrhy případného řešení,“ uvedla vedoucí krajského odboru sociálních věcí Irena Sonntagová.

Plán rozvoje sociálních služeb na roky 2021 až 2023 musí schválit krajští zastupitelé nejpozději začátkem roku 2020.

Kraj připravuje plán rozvoje sociálních služeb

Poslední změna 29. 11. 2018 14:29:23