Kraj podpořil preventivní programy pro školáky

27. 03. 2019

Ve středu 27. března se na Krajské hygienické stanici v Olomouci konal jeden z cyklů zdravotně preventivního programu pro žáky základních a studenty středních škol pod názvem „Buď HIV negativní – chraň své zdraví.“ Jednoho z kurzů se zúčastnil také náměstek hejtmana pro zdravotnictví Dalibor Horák.

„Společné projekty s Krajskou hygienickou stanicí realizujeme v souladu s Národní strategií ochrany a podpory zdraví a prevence nemocí. Kromě ochrany před virem HIV se naše projekty zaměřují na zdravé stravovací návyky, prevenci kouření a důležitost pohybových aktivit. Olomoucký kraj na tyto projekty přispívá hygienické stanici každým rokem částku 300 000 Kč,“ uvedl v průběhu vzdělávací hodiny náměstek Horák.

Všechny kurzy v rámci zdravotně preventivního programu vede za velkého zájmu mládeže pracovnice hygienické stanice pro podporu zdraví a zdravotní politiku doktorka Dana Strnisková.

Kraj podpořil preventivní programy pro školáky

Poslední změna 27. 03. 2019 13:05:38