Kraj podpoří včelaře miliónem korun

25. 04. 2019

Jeden milión korun letos rozdělí Olomoucký kraj mezi včelaře v regionu. Finanční podporu získají jak lidé, kteří s chovem včel teprve začínají, tak ti, kteří potřebují například obnovit úly nebo si nakoupit nová včelstva.

„Smyslem dotací je podpořit chov včel, které jsou pro ekosystém a zdravou krajinu naprosto nezbytné,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro zemědělství Milan Klimeš.

Začínajícím včelařům přispívá hejtmanství dlouhodobě, s dotacemi pro stávající chovatele však začalo teprve vloni. O podporu byl mezi včelaři velký zájem i letos.

„V letošním roce podpoříme více než 140 žadatelů, z toho nových chovatelů je zhruba šedesát,“ dodal náměstek Klimeš.

Včelaře v regionu trápí hlavně nemoci včel jako je varroáza, problémem je také intenzivní zemědělství a postřiky polí.

Kraj podpoří včelaře miliónem korun

Poslední změna 25. 04. 2019 09:45:08