Kraj poděkuje dobrovolníkům

03. 12. 2018

Olomoucký kraj zvolil adventní čas k vyjádření veřejného poděkování dobrovolnickým organizacím a dobrovolníkům působícím v regionu.

Všem těm, kteří bez nároku na odměnu dávající část svého volného času a energie druhým, nebo mají zájem se dozvědět více o dobrovolnické činnosti, je určeno adventní odpoledne v rámci vánočních trhů v Olomouci 6. prosince a v Přerově 15. prosince 2018.

V průběhu obou dní bude zajištěn program, prostřednictvím kterého Olomoucký kraj poděkuje nejen stávajícím dobrovolníkům, ale také předá o dobrovolnictví informace široké veřejnosti. V řadě zahraničních zemí je dobrovolnictví vnímáno jako samozřejmá součást života, neboť dobrovolná činnost má přínos nejen pro příjemce, ale v podobě nových přátelských vztahů, zkušeností a dovedností také pro dobrovolníka.

Prezentaci dobrovolnictví jak ve městě Olomouci, tak Přerově, bude zabezpečovat Maltézská pomoc, která patří v oblasti dobrovolnických služeb mezi zavedené a profesionální organizace. V Olomouckém kraji rozvíjí dobrovolnictví už od roku 2004. Realizuje například ocenění dobrovolníků Křesadlo a dlouhodobě usiluje o zapojení dobrovolníků do všech oblastí veřejného života.

Olomoucké vánoční trhy - 6. 12. 2018 – moderované odpoledne věnované dobrovolnictví

od 13:45 – představení dobrovolnictví a dobrovolnických organizací na pódiu

od 14:00 – hudební skupina Dětského domova v Olomouci

od 18:00 – Marek Ztracený se skupinou