Kraj plánuje zachránit krachující venkovské obchody

29. 08. 2018

Malé vesnické obchůdky zející prázdnotou a určené k prodeji. Smutnou realitu některých míst v našem regionu chce řešit Olomoucký kraj. Nově totiž plánuje dotační projekt, který by ztrátové prodejny na venkově pomohl zachovat při životě.

„Jde o naše nové opatření, kterým chceme podpořit život v malých obcích. Nový dotační titul se však teprve připravuje a nakonec ho bude muset schválit krajské zastupitelstvo,“ uvedl náměstek hejtmana František Jura.

Krajská podpora by mohla směřovat k těm obchodům, které nabízí například základní potraviny, ale kvůli konkurenci velkých supermarketů jsou ve ztrátě a bojují o přežití. Záchranný plán počítá s tím, že jejich ztrátu by kraj hradil napůl společně s dotyčnou obcí.

„Jde nám o to, aby na venkově zůstaly zachovány základní služby, aby si lidé měli kde koupit čerstvé pečivo nebo máslo. Třeba pro seniory je velmi těžké dojíždět do obchodů ve větších městech,“ vysvětluje novou krajskou iniciativu hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

ilustrační foto

Poslední změna 29. 08. 2018 09:13:24