Kraj opravil na Prostějovsku další silnici

20. 07. 2020

V uplynulých dnech skončila rekonstrukce silnice mezi obcemi Ptení a Holubice na Prostějovsku. Opravy více než kilometr dlouhého úseku přišly na zhruba sedmnáct miliónů korun. Peníze získal kraj z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.

Silnice v této části Prostějovska patří mezi ty, které jsou výrazně zatížené nákladní dopravou. To platí i pro cestu mezi Ptením a Holubicemi. Oprava už byla skutečně nezbytná,“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Rekonstrukcí prošel průtah Holubicemi i silnice vedoucí do Ptení. Stavební firma v obci vyměnila obrusnou vrstvu a upravila nezpevněné krajnice. V úseku mezi vesnicemi pak proběhly práce, jejichž výsledkem je obnovený povrch vozovky.

Došlo k úpravě výškových i šířkových poměrů silnice. Cílem rekonstrukce bylo především provedení takových technických zásahů, které prodlouží životnost cesty,“ dodal náměstek Zahradníček.

Kraj opravil na Prostějovsku další silnici

Poslední změna 20. 07. 2020 10:49:17