Kraj, ministerstvo i Přerov se dohodly na kompenzacích pro Dluhonice

21. 02. 2020

Náhradou za zvýšenou zátěž z budoucího provozu dálnice D1 u Přerova dostanou Dluhonice až 132 miliónů korun. Peníze použijí na projekty, které v nich zkvalitní život. Koordinaci kompenzace si vezme na starost Olomoucký kraj.

„Jsem rád, že jak Dluhonice, město Přerov, tak i Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) našly společnou řeč. Místní část Přerova tak získá dost peněz na to, aby mohla kompenzovat negativní vliv budoucí dálnice. Půjde třeba o finance na opravu cest, chodníků nebo veřejného osvětlení,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Dluhoničtí už vypracovali seznam projektů, které chtějí realizovat a na něž mají prostředky ze SFDI sloužit.

„Přerovský magistrát Dluhonicím nabídne pomocnou ruku a na realizaci jednotlivých staveb s nimi bude spolupracovat. Postupovat chceme podle připravovaného harmonogramu investičních akcí,“ dodal primátor Přerova Petr Měřínský.

Kraj, ministerstvo i Přerov se dohodly na kompenzacích pro Dluhonice

Poslední změna 21. 02. 2020 12:01:02