Kraj jednal v Polsku o spolupráci

22. 10. 2018

Náměstek hejtmana Dalibor Horák se ve čtvrtek 18. října spolu se zástupci dalších krajů sousedících s Polskem, Dolnoslezského vojvodství a města Walbrzych zúčastnil jednání na polském zámku Ksiaz. Obsahem schůzky byla příprava koncepce vyváženého rozvoje příhraničních oblastí obou států.

Do připravovaného textu prohlášení jsem navrhl doplnit oblast spolupráce zdravotnických záchranářů. Přes naši dlouhodobou snahu totiž příprava mezinárodní dohody o této formě kooperace v Polsku stále vázne,“ uvedl po ukončení schůzky náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

V obsahu společného prohlášení jsou dále zakotveny oblasti dopravní infrastruktury, spolupráce měst a vzdělávacích zařízení, rozvoj hospodářských vztahů, zlepšení turistické nabídky nebo oblast životního prostředí a energetiky. Konečný text společného prohlášení už brzy projednají také orgány Olomouckého kraje.

Kraj jednal v Polsku o spolupráci

Poslední změna 22. 10. 2018 10:14:46