Kraj bude mít svého zástupce v pracovní skupině na Ministerstvu dopravy

28. 07. 2015

Náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy Alois Mačák inicioval důležité jednání s ministrem dopravy Danem Ťokem. V pátek 24. července se na Ministerstvo dopravy kromě radního Mačáka dostavil také primátor statutárního města Přerova Vladimír Puchalský a generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa. Na programu jednání byla jak složitá dopravní situace v Přerově, tak i dostavba dálnice D1, dopravní stavby na území města Přerova či dopravní napojení plánované strategické zóny v Bochoři.

Připravujeme strategickou průmyslovou zónu v lokalitě bývalého letiště Bochoř a napojení silniční a dálniční infrastruktury je pro tento záměr zcela zásadní,“ řekl náměstek hejtmana Alois Mačák.

Ministr dopravy na pátečním pracovním setkání vyjádřil předloženým návrhům určitou podporu. Navíc byla dohodnuta i další spolupráce formou tzv. pracovní skupiny. Ta bude složena ze zástupců Olomouckého kraje, Ředitelství silnic a dálnic ČR a statutárního města Přerov.

Poslední změna 28. 07. 2015 15:50:08