Koronavirus - rozšíření karanténního opatření

07. 03. 2020

Ministerstvo zdravotnictví v sobotu 7. března vydalo nové mimořádné opatření, a to vzhledem k výraznému šíření onemocnění COVID-19 na území Itálie a skutečnosti, že dominantní počet nakažených osob v České republice se nakazil při svém pobytu právě na území Itálie.

S okamžitou platností se nařizuje všem osobám s přechodným a trvalým pobytem v České republice pobývajícím na území České republiky nad 90 dní nebo zaměstnaným na území České republiky, které se v období od 7. března 2020 vrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, aby bezprostředně po návratu oznámily tuto skutečnost svému praktickému lékaři, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným způsobem (mobilní aplikace, e-mail, skype apod.), tedy bez osobního kontaktu.

Dále se nařizuje praktickým lékařům, aby u osob s přechodným a trvalým pobytem v České republice pobývajícím na území České republiky nad 90 dní nebo zaměstnaným na území České republiky, které se v období od 7. března 2020 vrátí z pobytu na území Itálie, rozhodli o karanténě v délce 14 dnů.

Více informací najdete v přiložených souborech nebo na webu Olomouckého kraje ZDE.

Mimořádné opatření COVID-19: karanténa pro české občany cestující z Itálie
Soubor typu pdfMimořádné opatření - uzavření základních, středních a vysokých škol (od 11. 3. 2020)(214,8 kB)stáhnout
Soubor typu pdfMimořádné opatření - zákaz konání akcí nad 100 osob (od 18 hodin dne 10. 3. 2020)(209 kB)stáhnout
Soubor typu pdfMimořádné opatření - karanténa po návratu z Italské republiky(226,4 kB)stáhnout