Konference samospráv řešila ožehavá témata

15. 03. 2018

Další setkání starostů s vedením Olomouckého kraje proběhlo ve středu 14. března. Společné schůzky se v Olomouci odehrávají pravidelně a řeší se na nich témata, která trápí malé vesnice i velká města.

Účelem podobných setkání je najít společně řešení problémů, které se přímo dotýkají obyvatel regionu. Zároveň dochází k výměně zkušeností, takže konference je přínosná pro všechny strany,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Na středečním setkání se tak řešilo například téma veřejné dopravy a změny jízdních řádů, které se na začátku roku potýkaly s problémy. Další z prezentací se týkala odpadového hospodářství a řeč přišla také na novou evropskou normu, která upravuje nakládání s osobními údaji a jenž může mnoha městům a obcím zkomplikovat život. „Olomoucký kraj se snaží s obcemi spolupracovat a hledá způsoby, jak jim při zavádění této normy může pomoci,“ uvedl ředitel krajského úřadu Lubomír Baláš.

Mezi starosty byl velký zájem o informace k novým i zaběhlým dotačním programům, které hejtmanství pravidelně vyhlašuje.

Konference samospráv řešila ožehavá témata

Poslední změna 15. 03. 2018 09:12:29