Keltská noc 2017 je minulostí. Organizátoři už připravují další ročník

26. 07. 2017

Mezinárodní hudební festival Keltská noc se v průběhu své existence stal neodmyslitelnou součástí kulturního léta Olomouckého kraje. Ve dnech 21. a 22. července 2017 se uskutečnil jeho už 16. ročník.

Festival proběhl v autokempu Žralok v Plumlově. Městě, které se pyšní nejen unikátním zámkem, ale také keltskou historií svého okolí.

Keltská noc patří mezi tradiční kulturní akce, které jsou hojně navštěvovány nejen obyvateli regionu, ale lákají lidi z celé České republiky i zahraničí. Přispívá tak k rozvoji cestovního ruchu v Olomouckém kraji. Letos dorazilo na tři a půl tisíce diváků.

„V roce 2002, kdy tato akce proběhla poprvé formou dvou samostatných koncertů, si její iniciátor hudebník Tomáš Somr ani nikdo z dalších organizátorů nedokázal představit, že vlastně stojí u zrodu festivalu, který se stane svým zaměřením ojedinělým nejen u nás, ale bude významnou kulturní akcí, která přesahuje hranice České republiky,“ doplnil organizátor festivalu Keltská noc Vladimír Vitásek.

Mezi hvězdy letošní Keltské noci patřila například irská skupina Sliotar, České srdce, Clan Hannigan z Kanady, polský taneční soubor Eriu, Tomáš Kočko a Orchestr, Selfish Murphy z pomezí Maďarska a Rumunska či francouzské uskupení Bran.

Festival ale není jen o hudbě a tanci. Je také o keltské historii, která je úzce spjatá s Olomouckým krajem, o keltské spiritualitě a předvádění života Keltů formou ukázek starých řemesel, výroby zbraní a bojů.

Keltská noc 2017 je minulostí. Organizátoři už připravují další ročník

Poslední změna 26. 07. 2017 09:09:26