Když se dětem ve škole dobře dýchá. I k tomu může přispět kreativní vzdělávání

Jak to vypadá, když se škola stane hrou? Právě to bylo téma, kterým se zabývala konference Kreativita do škol: idea, metody, příklady praxe. Akce, kterou pořádalo Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK), se konala 29. března v olomoucké Pevnosti poznání. Cílem projektu je zavedení kreativního vzdělávání do škol Olomouckého kraje a propojení umělců i kreativců s jednotlivými učiteli.

Na konferenci se sešlo na sto představitelů pedagogických a uměleckých komunit a mezi přednášejícími se vystřídali zástupci Společnosti pro kreativitu ve vzdělávání, České školní inspekce, základních škol a další odborníci. Účastníky konference pozdravili i zástupci Olomouckého kraje - Jan Šafařík, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, a Jan Žůrek, radní pro oblast kultury.

Součástí programu bylo i takzvané tržiště, které nabídlo prostor pro neformální setkávání a představení nejrůznějších kulturních institucí. Konference je jedním z výstupů projektu Zvyšování kompetencí aktérů kreativního vzdělávání. Nositelem projektu je Inovační centrum Olomouckého kraje, kterému se podařilo získat na realizaci dotaci z Národního plánu obnovy.

Když se dětem ve škole dobře dýchá. I k tomu může přispět kreativní vzdělávání

Poslední změna 31. 03. 2023 13:25:13