Kavárna POTMĚ zve do zářící Olomouce na absolutní tmu

24. 09. 2014

Kavárna POTMĚ přijede do Olomouce na festival světla a videomappingu VZÁŘÍ – Septembeam. Na Horním náměstí nabídne od 25. – 27. září svým hostům prožitek naprosté tmy. Přijďte do kavárny a podělte se s nevidomými kavárníky o své zrakově umělecké zážitky prostřednictvím slov.

„Zkuste si popovídat bez zraku, který nám zprostředkovává více než osmdesát procent informací. Osvoboďte svou fantazii a popište vizuální umění s vypnutýma očima,“ zve veřejnost do zatemnělého kavárenského autobusu Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který za projektem Kavárna POTMĚ stojí.

Za nevšední zážitek a nápoj zaplatíte v Kavárně POTMĚ 140Kč. Na památku vám zůstane hrneček s logem Světlušky. Výtěžek z prodeje rozděluje Světluška, tak aby pomáhal nevidomým a lidem s těžkým zrakovým handicapem vést samostatnější život.

Kavárnu POTMĚ najdete 25. – 27. září na Horním náměstí. Otevírací doba je od 10.00 – 20.00 hodin, s přestávkou mezi 13.00 – 14.00 hodinou. Více informací o programu festivalu na www.vzari.cz. Podrobnosti o projektu Kavárna POTMĚ na www.svetluska.net.

a4-plakat-vyjezdy-olomouc-2014.jpg
kavarna-potme-v-olomouci.jpg