Investice budou pokračovat, splácení dluhu zrychlí

29. 01. 2020

Olomoucký kraj bude letos pokračovat ve splácení dluhu, který získal v minulosti. A to bez ohledu na výši investic určených na rozvoj kraje. Tento týden o tom informoval Jiří Zemánek, náměstek hejtmana pro oblast financí a investic.

„Zatímco v roce 2017 bylo číslo dluhové služby 31 procent, na konci letošního roku klesne na 17 procent. Zděděný dluh se nám tak daří rychle splácet a zároveň nemusíme omezovat žádné velké investiční akce,“ zdůraznil Zemánek.

Krajský rozpočet letos zahrnuje navýšení dotací v oblasti kultury i sportu, k dalšímu nárůstu dojde u dopravy a velkých stavebních akcí. Finanční plán pokrývá také navýšení platů ve veřejné sféře, které schválila vláda.

„Samotné nastavení dotačních programů jsme probírali přímo se starosty měst a vesnic, protože právě tam velká část dotací míří,“ vysvětlil Zemánek.

Investice budou pokračovat, splácení dluhu zrychlí     Archivní foto

Poslední změna 29. 01. 2020 10:03:08