Inovační vouchery v Olomouckém kraji jdou do 2. etapy

23. 08. 2013

„První kolo pilotního projektu „Inovační vouchery v Olomouckém kraji“ bylo mimořádně úspěšné, přihlásilo se do něj 55 podnikatelů a 44 projektů bylo nakonec podpořeno“, uvedl náměstek hejtmana Michal Symerský, podle něhož byl úspěch prvního kola logickým důvodem pro zapojení do druhého kola. Již nyní se na účast v projektu dotazovalo jedenáct zájemců o inovační voucher, doplnil Symerský.

Projekt je zaměřen na prvotní spolupráci podnikatelských subjektů z Olomouckého kraje s vysokými školami z celé České republiky, které projeví zájem o zapojení se do projektu. Žadateli o inovační voucher mohou být právnické osoby dle obchodního zákoníku, tj. akciová společnost, společnost s ručením omezeným, veřejná obchodní společnost, komanditní společnost, družstvo, které mají sídlo nebo provozovnu v Olomouckém kraji. Spoluprací se rozumí nákup znalostí, služeb, technologií dodávaných vysokou školou podnikatelskému subjektu. Maximální hodnota inovačního voucheru činí 199.999 Kč, z toho finanční příspěvek pro podnikatele může být v max. výši 149.999 Kč.

První aktivitou projektu bude vyhlášení Výzvy k vyjádření zájmu vysokých škol o účast v projektu „Inovační vouchery v Olomouckém kraji - II. etapa“, která proběhne od 1. 8. do 20. 9. 2013. Seznam vysokých škol, s kterými budou moci podnikatelské subjekty spolupracovat, bude po ukončení Výzvy k dispozici na webu projektu www.olkraj.cz/inovace. Zde budou zveřejněny i veškeré informace týkající se projektu a podmínky pro získání inovačního voucheru. Odborné konzultace budou zájemcům poskytnuty na oddělení regionálního rozvoje Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Pro podnikatele je předpokládaný termín vyhlášení Řízení k předkládání žádostí o inovační voucher prozatím stanoven na začátek ledna 2014.

Projekt přispěje k rozvoji inovačních aktivit a zvýšení konkurenceschopnosti firem v Olomouckém kraji.

Poslední změna 23. 08. 2013 10:48:48