Ing. Zdeňka Dvořáková Kocourková, uvolněná členka Rady Olomouckého kraje

Zdeňka Dvořáková Kocourková (* 29. prosince 1982) pochází z obce Libina na Šumpersku. Od svých 18 let žije přímo v Šumperku. Vystudovala obor Veřejná správa a regionální rozvoj na České zemědělské univerzitě v Praze a obor Ekonomie a management na Mendlově univerzitě v Brně. Je také absolventkou všeobecného sedmiletého gymnázia v Šumperku. Je vdaná. Označuje se za lokálního patriota.

V letech 2014 až 2019 byla Zdeňka Dvořáková Kocourková členkou zastupitelstva města Šumperka. S Českou pirátskou stranou spolupracuje od roku 2014, kdy v Šumperku spoluzakládala uskupení PRO-REGION. S ním kandidovala do zastupitelstva města z pozice lídra kandidátky navrženého právě Piráty. Pro zapojení do komunální politiky se rozhodla poté, co se dozvěděla o podivných praktikách v jedné z městských společností. S cílem ovlivnit výměnu klíčových lidí, a zabránit dalšímu pokračování nekalých praktik v této společnosti, kandidovala do zastupitelstva města.

Dlouhodobě se zabývá také problematikou provozování vodovodů a kanalizací, kde se snaží zabránit odvádění zisků z provozování vodohospodářské infrastruktury mimo veřejný sektor. Této oblasti se u Pirátů věnuje i na celostátní úrovni.

Profesně se v posledních letech zabývala především problematikou snižování energetické náročnosti budov. Od 19 let podniká jako osoba samostatně výdělečně činná.

Od mládí se zajímá o veřejné dění. Snaží se přispět svým dílem tam, kde cítí smysluplnost takového konání. Před vstupem do komunální politiky se mimo jiné aktivně věnovala iniciativě Rekonstrukce státu, kde byla ambasadorkou pro Olomoucký kraj.

Zdeňka Dvořáková Kocourková má ráda systém a pořádek. Ráda spolupracuje s lidmi schopnějšími, než je ona sama, protože taková spolupráce vede k nejlepším výsledkům. V soukromém i profesním životě se řídí předsevzetím, že když už něco dělá, tak pořádně.

Kompetenční oblast: investice, evropské projekty, transparence, IT, Smart region

Uvolněná členka rady v médiích

01.03.2021 - OK linka nasměruje dotace z Bruselu přímo do Olomouckého kraje

OK linka funguje jako kontaktní poradenské centrum. Na stránkách www.oklinka.eu informuje o aktuálních výzvách z více než 30 programů.

OK linka nasměruje dotace z Bruselu přímo do Olomouckého kraje

22.02.2021 - Kraj nechá zrestaurovat historické ochozy uvnitř Červeného kostela

Zatímco původně měla kapacita kostela činit 271 osob, díky zachování chórů se zvýší na zhruba tři sta padesát lidí.

Kraj nechá zrestaurovat historické ochozy uvnitř Červeného kostela

16.12.2020 - Vychází prosincové vydání měsíčníku Krajánek

Přináší rekapitulaci letošního roku v Olomouckém kraji.

Vychází prosincové vydání měsíčníku Krajánek

27.11.2020 - Průzkum zjistí spokojenost lidí s internetem. Výsledky využije také Olomoucký kraj

Dotazník lze vyplnit do 7. prosince.

23.11.2020 - Vychází listopadové číslo měsíčníku Krajánek

Představí vám nové členy vedení Olomouckého kraje.

Vychází listopadové číslo měsíčníku Krajánek

Ing. Zdeňka Dvořáková Kocourková