Ing. Zdeňka Dvořáková Kocourková, uvolněná členka Rady Olomouckého kraje

Zdeňka Dvořáková Kocourková (* 29. prosince 1982) pochází z obce Libina na Šumpersku. Od svých 18 let žije přímo v Šumperku. Vystudovala obor Veřejná správa a regionální rozvoj na České zemědělské univerzitě v Praze a obor Ekonomie a management na Mendlově univerzitě v Brně. Je také absolventkou všeobecného sedmiletého gymnázia v Šumperku. Je vdaná. Označuje se za lokálního patriota.

V letech 2014 až 2019 byla Zdeňka Dvořáková Kocourková členkou zastupitelstva města Šumperka. S Českou pirátskou stranou spolupracuje od roku 2014, kdy v Šumperku spoluzakládala uskupení PRO-REGION. S ním kandidovala do zastupitelstva města z pozice lídra kandidátky navrženého právě Piráty. Pro zapojení do komunální politiky se rozhodla poté, co se dozvěděla o podivných praktikách v jedné z městských společností. S cílem ovlivnit výměnu klíčových lidí, a zabránit dalšímu pokračování nekalých praktik v této společnosti, kandidovala do zastupitelstva města.

Dlouhodobě se zabývá také problematikou provozování vodovodů a kanalizací, kde se snaží zabránit odvádění zisků z provozování vodohospodářské infrastruktury mimo veřejný sektor. Této oblasti se u Pirátů věnuje i na celostátní úrovni.

Profesně se v posledních letech zabývala především problematikou snižování energetické náročnosti budov. Od 19 let podniká jako osoba samostatně výdělečně činná.

Od mládí se zajímá o veřejné dění. Snaží se přispět svým dílem tam, kde cítí smysluplnost takového konání. Před vstupem do komunální politiky se mimo jiné aktivně věnovala iniciativě Rekonstrukce státu, kde byla ambasadorkou pro Olomoucký kraj.

Zdeňka Dvořáková Kocourková má ráda systém a pořádek. Ráda spolupracuje s lidmi schopnějšími, než je ona sama, protože taková spolupráce vede k nejlepším výsledkům. V soukromém i profesním životě se řídí předsevzetím, že když už něco dělá, tak pořádně.

Kompetenční oblast: investice, evropské projekty, transparence, IT, Smart region

Uvolněná členka rady v médiích

11.05.2021 - Kraj chce pořídit další nové sanitky. Díky dotacím ušetří 90 procent jejich ceny

Hejtmanství plánuje nákup celkem 28 nových sanitních vozů.

06.05.2021 - Hejtmanství využije dotace EU na maximum. V Uničově a Zábřehu vzniknou nové základny pro záchranáře

Jen na dva a půl milionu korun může vyjít Olomoucký kraj stavba zcela nové základny zdravotnické záchranné služby v Uničově. Zbytek, tedy zhruba 17 miliónů korun chce hejtmanství pokrýt z dotací od EU a státu.

20.04.2021 - Vychází dubnové číslo měsíčníku Krajánek

V dubnovém čísle zjistíte, že hejtmanství je premiantem v pomoci živnostníkům během pandemie. S koronavirem souvisí také informace o zřízení nových očkovacích center v Prostějově a Přerově.

Vychází dubnové číslo měsíčníku Krajánek

08.04.2021 - Kotlíkové dotace nekončí. Kraj podpoří i nové žadatele

Celkově hejtmanství plánuje rozdělit z Operačního programu Životní prostředí desítky miliónů korun.

Kotlíkové dotace nekončí. Kraj podpoří i nové žadatele

30.03.2021 - Hledá se nová podnikavá hlava. Parterem soutěže je Inovační centrum Olomouckého kraje

Do dvanáctého ročníku soutěže se mohou zájemci registrovat do 10. května.

Ing. Zdeňka Dvořáková Kocourková

uvolněná členka rady