Ing. Jan Zahradníček, 2. náměstek hejtmana

Jan Zahradníček se narodil 28. února 1960 ve Šternberku. Po absolvování SEŠ v Šumperku vystudoval VŠ Báňskou v Ostravě – Ekonomickou fakultu – obor Ekonomika řízení průmyslu. Po škole a základní vojenské službě pracoval postupně v různých ekonomických funkcích ve státním podniku Uničovské strojírny. Po roce 1989 vyhrál výběrové řízení na vedoucího Odboru vnitřních věcí při Okresním úřadě v Olomouci. Následovalo téměř desetileté působení na Finančním úřadě ve Šternberku (5 let ve funkci ředitele) a dále 2 roky na pozici finančního ředitele ve firmě TOPGAL. Po vzniku krajských zřízení působil téměř 10 let na Krajském úřadě Olomouckého kraje jako vedoucí odboru „Útvar interního auditu“. V roce 2010 byl zvolen v komunálních volbách starostou obce Medlov, kde působí doposud. Mezi jeho koníčky patří fotbal, působí ve Fotbalové asociaci ČR jako člen Pravidlové komise FAČR. Dále cyklistika, lyžování a tenis. Jan Zahradníček je ženatý a má dvě dcery.

Kompetenční oblast: doprava

Náměstek hejtmana v médiích

Ing. Jana Dostálová DiS.
asistentka Ing. Jana Zahradníčka