Ing. Jan Zahradníček, 2. náměstek hejtmana

Jan Zahradníček se narodil 28. února 1960 ve Šternberku. Po absolvování SEŠ v Šumperku vystudoval VŠ Báňskou v Ostravě – Ekonomickou fakultu – obor Ekonomika řízení průmyslu. Po škole a základní vojenské službě pracoval postupně v různých ekonomických funkcích ve státním podniku Uničovské strojírny. Po roce 1989 vyhrál výběrové řízení na vedoucího Odboru vnitřních věcí při Okresním úřadě v Olomouci. Následovalo téměř desetileté působení na Finančním úřadě ve Šternberku (5 let ve funkci ředitele) a dále 2 roky na pozici finančního ředitele ve firmě TOPGAL. Po vzniku krajských zřízení působil téměř 10 let na Krajském úřadě Olomouckého kraje jako vedoucí odboru „Útvar interního auditu“. V roce 2010 byl zvolen v komunálních volbách starostou obce Medlov, kde působí doposud. Mezi jeho koníčky patří fotbal, působí ve Fotbalové asociaci ČR jako člen Pravidlové komise FAČR. Dále cyklistika, lyžování a tenis. Jan Zahradníček je ženatý a má dvě dcery.

Kompetenční oblast: doprava

Náměstek hejtmana v médiích

31.08.2017 - Cestujícím pomůže nová informační linka

Zavede ji krajský koordinátor dopravy KIDSOK.

Cestujícím pomůže nová informační linka

19.07.2017 - Náměstek hejtmana Jan Zahradníček otevřel zrekonstruovaný průtah Odrlicemi

Celkové náklady se vyšplhaly na 42 milionů korun. Z toho opravu silnice za necelých 26 milionů zaplatil Olomoucký kraj.

Náměstek hejtmana Jan Zahradníček otevřel zrekonstruovaný průtah Odrlicemi

26.06.2017 - Vesnicí Olomouckého kraje roku 2017 se stala Vápenná

Hodnotitelskou komisi zaujala nejen svým vzhledem, ale také třeba spolkovým životem.

Vesnicí Olomouckého kraje roku 2017 se stala Vápenná

15.06.2017 - Červnové číslo krajských novin vychází

Stoupající kvalita i dostupnost péče v krajských nemocnicích, otevření silnice přes Červenohorské sedlo nebo informace o dalším ročníku projektu Společnost přátelská rodině.

Červnové číslo krajských novin vychází

18.05.2017 - Květnové číslo krajských novin vychází

Programové prohlášení Rady Olomouckého kraje, ocenění mladíků za záchranu lidského života nebo informace o soutěži Zelená škola, kterou vyhlašuje olomoucké hejtmanství. To jsou některá témata květnového vydání měsíčníku Olomoucký kraj.

Květnové číslo krajských novin vychází

Hana Czmerová
asistentka náměstka hejtmana  Ing. Jana Zahradníčka