Ing. Jan Zahradníček, 2. náměstek hejtmana

Jan Zahradníček se narodil 28. února 1960 ve Šternberku. Po absolvování SEŠ v Šumperku vystudoval VŠ Báňskou v Ostravě – Ekonomickou fakultu – obor Ekonomika řízení průmyslu. Po škole a základní vojenské službě pracoval postupně v různých ekonomických funkcích ve státním podniku Uničovské strojírny. Po roce 1989 vyhrál výběrové řízení na vedoucího Odboru vnitřních věcí při Okresním úřadě v Olomouci. Následovalo téměř desetileté působení na Finančním úřadě ve Šternberku (5 let ve funkci ředitele) a dále 2 roky na pozici finančního ředitele ve firmě TOPGAL. Po vzniku krajských zřízení působil téměř 10 let na Krajském úřadě Olomouckého kraje jako vedoucí odboru „Útvar interního auditu“. V roce 2010 byl zvolen v komunálních volbách starostou obce Medlov, kde působí doposud. Mezi jeho koníčky patří fotbal, působí ve Fotbalové asociaci ČR jako člen Pravidlové komise FAČR. Dále cyklistika, lyžování a tenis. Jan Zahradníček je ženatý a má dvě dcery.

Kompetenční oblast: doprava

Náměstek hejtmana v médiích

01.10.2018 - Medlov je opět průjezdný a má novou silnici

Z další opravené silnice se mohou radovat řidiči v Medlově. Olomoucký kraj ji uvedl do provozu ve čtvrtek 27. září. Firma v obci vyměnila celý asfaltový koberec včetně jeho podloží. Investice vyšla na přibližně sedmatřicet miliónů korun.

Medlov je opět průjezdný a má novou silnici

19.09.2018 - Řidiče potěší další opravené silnice

Hejtmanství uvedlo v úterý 18. září do provozu rekonstruované silnice v Bělkovicích – Lašťanech a u Potštátu.

Řidiče potěší další opravené silnice

11.09.2018 - Kraj přispěje na opravy kulturních domů v menších obcích

Hejtmanství už připravilo nový dotační titul, ve kterém bude na tento účel celkem deset miliónů korun.

Kraj přispěje na opravy kulturních domů v menších obcích

21.06.2018 - Olomouc zaplaví běžci. Půlmaraton startuje v sobotu

Hejtmanství na pořádání akce přispělo finančně, navíc se budou zástupci kraje podílet na oceňování běžců a odstartují rodinný běh.

Olomouc zaplaví běžci. Půlmaraton startuje v sobotu

22.05.2018 - Veřejná doprava bude více konkurovat autům, slibuje její nová ředitelka

Kateřina Suchánková povede KIDSOK od června.

Veřejná doprava bude více konkurovat autům, slibuje její nová ředitelka

Hana Stránská
asistentka 2. náměstka hejtmana Ing. Jana Zahradníčka