Ing. Jan Zahradníček, 2. náměstek hejtmana

Jan Zahradníček se narodil 28. února 1960 ve Šternberku. Po absolvování SEŠ v Šumperku vystudoval VŠ Báňskou v Ostravě – Ekonomickou fakultu – obor Ekonomika řízení průmyslu. Po škole a základní vojenské službě pracoval postupně v různých ekonomických funkcích ve státním podniku Uničovské strojírny. Po roce 1989 vyhrál výběrové řízení na vedoucího Odboru vnitřních věcí při Okresním úřadě v Olomouci. Následovalo téměř desetileté působení na Finančním úřadě ve Šternberku (5 let ve funkci ředitele) a dále 2 roky na pozici finančního ředitele ve firmě TOPGAL. Po vzniku krajských zřízení působil téměř 10 let na Krajském úřadě Olomouckého kraje jako vedoucí odboru „Útvar interního auditu“. V roce 2010 byl zvolen v komunálních volbách starostou obce Medlov, kde působí doposud. Mezi jeho koníčky patří fotbal, působí ve Fotbalové asociaci ČR jako člen Pravidlové komise FAČR. Dále cyklistika, lyžování a tenis. Jan Zahradníček je ženatý a má dvě dcery.

Kompetenční oblast: doprava

Náměstek hejtmana v médiích

30.09.2020 - Investice do silnic na severu se vyplatily. Řidiči dojedou bezpečněji k hranicím sousedního okresu i do Polska

Opravou prošly frekventované silnice z Hanušovic do Nové Seninky a z Leštiny po hranice okresu Ústí nad Orlicí.

11.09.2020 - Kraj má další opravenou silnici. Po novém se jezdí z Uničova do Dlouhé Loučky

Stavební práce na více než čtyři kilometry dlouhém úseku přišly na téměř 66 miliónů korun.

Kraj má další opravenou silnici. Po novém se jezdí z Uničova do Dlouhé Loučky

11.08.2020 - Mezi Šumperkem a Sudkovem po novém. Kraj opravil další silnici

Rekonstrukce vozovky přišla na téměř 54 miliónů korun. Oprava zhruba sedmikilometrového úseku byla rozdělena do dvou etap.

Mezi Šumperkem a Sudkovem po novém. Kraj opravil další silnici

22.07.2020 - Vychází letní dvojčíslo měsíčníku Krajánek

Přináší tipy na dovolenou v našem kraji.

Vychází letní dvojčíslo měsíčníku Krajánek

20.07.2020 - Kraj opravil na Prostějovsku další silnici

Rekonstrukce více než kilometr dlouhého úseku z Ptení do Holubic přišla na zhruba sedmnáct miliónů korun.

Kraj opravil na Prostějovsku další silnici

Hana Stránská

asistentka 2. náměstka hejtmana Ing. Jana Zahradníčka