Ing. Jan Zahradníček, 2. náměstek hejtmana

Jan Zahradníček se narodil 28. února 1960 ve Šternberku. Po absolvování SEŠ v Šumperku vystudoval VŠ Báňskou v Ostravě – Ekonomickou fakultu – obor Ekonomika řízení průmyslu. Po škole a základní vojenské službě pracoval postupně v různých ekonomických funkcích ve státním podniku Uničovské strojírny. Po roce 1989 vyhrál výběrové řízení na vedoucího Odboru vnitřních věcí při Okresním úřadě v Olomouci. Následovalo téměř desetileté působení na Finančním úřadě ve Šternberku (5 let ve funkci ředitele) a dále 2 roky na pozici finančního ředitele ve firmě TOPGAL. Po vzniku krajských zřízení působil téměř 10 let na Krajském úřadě Olomouckého kraje jako vedoucí odboru „Útvar interního auditu“. V roce 2010 byl zvolen v komunálních volbách starostou obce Medlov, kde působí doposud. Mezi jeho koníčky patří fotbal, působí ve Fotbalové asociaci ČR jako člen Pravidlové komise FAČR. Dále cyklistika, lyžování a tenis. Jan Zahradníček je ženatý a má dvě dcery.

Kompetenční oblast: doprava

Náměstek hejtmana v médiích

22.05.2018 - Veřejná doprava bude více konkurovat autům, slibuje její nová ředitelka

Kateřina Suchánková povede KIDSOK od června.

Veřejná doprava bude více konkurovat autům, slibuje její nová ředitelka

17.05.2018 - Nejlépe třídí v Ostružné, Majetíně, Jeseníku a Olomouci

Zástupci měst a obcí Olomouckého kraje za to dnes převzali ocenění.

Nejlépe třídí v Ostružné, Majetíně, Jeseníku a Olomouci

04.05.2018 - Kraj přidal pět miliónů na cyklostezky

Hejtmanství podpoří celkem třináct projektů.

Kraj přidal pět miliónů na cyklostezky

05.04.2018 - Fórum probere největší bolesti silniční dopravy

Besedovat se bude hlavně o pozemních stavbách, jako jsou rychlostní komunikace nebo dálnice.

Fórum probere největší bolesti silniční dopravy

22.03.2018 - Do regionu přitečou další evropské peníze

Prostřednictvím místních akčních skupin pošle Evropská unie do našeho regionu v dalších letech více než 1,25 miliardy korun. Vyplývá to z informací, jež zazněly na dvanáctém zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK), které proběhlo tento týden v Olomouci.

Do regionu přitečou další evropské peníze

Bc. Hana Czmerová
asistentka 2. náměstka hejtmana Ing. Jana Zahradníčka