Ing. Jan Zahradníček, 2. náměstek hejtmana

Jan Zahradníček se narodil 28. února 1960 ve Šternberku. Po absolvování SEŠ v Šumperku vystudoval VŠ Báňskou v Ostravě – Ekonomickou fakultu – obor Ekonomika řízení průmyslu. Po škole a základní vojenské službě pracoval postupně v různých ekonomických funkcích ve státním podniku Uničovské strojírny. Po roce 1989 vyhrál výběrové řízení na vedoucího Odboru vnitřních věcí při Okresním úřadě v Olomouci. Následovalo téměř desetileté působení na Finančním úřadě ve Šternberku (5 let ve funkci ředitele) a dále 2 roky na pozici finančního ředitele ve firmě TOPGAL. Po vzniku krajských zřízení působil téměř 10 let na Krajském úřadě Olomouckého kraje jako vedoucí odboru „Útvar interního auditu“. V roce 2010 byl zvolen v komunálních volbách starostou obce Medlov, kde působí doposud. Mezi jeho koníčky patří fotbal, působí ve Fotbalové asociaci ČR jako člen Pravidlové komise FAČR. Dále cyklistika, lyžování a tenis. Jan Zahradníček je ženatý a má dvě dcery.

Kompetenční oblast: doprava

Náměstek hejtmana v médiích

03.10.2019 - Jesenicko není na okraji, ujistili radní zástupce mikroregionů

Opravy silnic, dopravní obslužnost nebo zajištění lékařské péče na Jesenicku – to jsou jen některá z témat, o kterých hovořili krajští radní se zástupci mikroregionů.

Jesenicko není na okraji, ujistili radní zástupce mikroregionů

01.10.2019 - Cyklostezka Bečva je zase o něco delší. Nová část vyrostla díky dotaci kraje

Obce Skaličku a Ústí na Přerovsku propojila nová cyklostezka. Zhruba jeden a půl kilometru dlouhý úsek je další částí cyklostezky Bečva, která postupně spojí obce a města podél řeky. Vybudování nové trasy přišlo na více než 4,5 miliónu korun.

Cyklostezka Bečva je zase o něco delší. Nová část vyrostla díky dotaci kraje

13.09.2019 - Další ze silnic na severu regionu je díky krajským penězům bezpečnější

Na více než šestadvacet miliónů korun přišla rekonstrukce opěrné zdi, která zajišťuje stabilitu silnice II/369 u Horní Lipové.

Další ze silnic na severu regionu je díky krajským penězům bezpečnější

29.08.2019 - Pietní akt a slavnostní otevření nového hřiště v Uničově. Za účasti náměstků hejtmana

Náměstek hejtmana Dalibor Horák si ve středu 28. srpna spolu s dalšími členy Základní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu připomenul 75. výročí zahájení Slovenského národního povstání a Karpatsko-dukelské operace u pomníku padlých volyňských Čechů v Uničově.

13.08.2019 - Začala stavba severního obchvatu Prostějova

Komunikace povede od kruhového objezdu v Držovicích a vyústí ve městě Za Kosteleckou ulicí.

Začala stavba severního obchvatu Prostějova

Hana Stránská