Ing. Jan Zahradníček, 2. náměstek hejtmana

Jan Zahradníček se narodil 28. února 1960 ve Šternberku. Po absolvování SEŠ v Šumperku vystudoval VŠ Báňskou v Ostravě – Ekonomickou fakultu – obor Ekonomika řízení průmyslu. Po škole a základní vojenské službě pracoval postupně v různých ekonomických funkcích ve státním podniku Uničovské strojírny. Po roce 1989 vyhrál výběrové řízení na vedoucího Odboru vnitřních věcí při Okresním úřadě v Olomouci. Následovalo téměř desetileté působení na Finančním úřadě ve Šternberku (5 let ve funkci ředitele) a dále 2 roky na pozici finančního ředitele ve firmě TOPGAL. Po vzniku krajských zřízení působil téměř 10 let na Krajském úřadě Olomouckého kraje jako vedoucí odboru „Útvar interního auditu“. V roce 2010 byl zvolen v komunálních volbách starostou obce Medlov, kde působí doposud. Mezi jeho koníčky patří fotbal, působí ve Fotbalové asociaci ČR jako člen Pravidlové komise FAČR. Dále cyklistika, lyžování a tenis. Jan Zahradníček je ženatý a má dvě dcery.

Kompetenční oblast: doprava

Náměstek hejtmana v médiích

02.04.2019 - Po kraji bezpečněji. Hejtmanství podpoří stavbu cyklostezek a přechodů

V obou dotačních programech kraj rozdělí celkem 21,5 miliónu korun.

Po kraji bezpečněji. Hejtmanství podpoří stavbu cyklostezek a přechodů

27.02.2019 - Šternberk se dočká nového průtahu

S opravou chce Olomoucký kraj začít ještě letos.

Šternberk se dočká nového průtahu

24.01.2019 - Olomoucký kraj ochrání své silnice. Přetížená auta odhalí vysokorychlostní váhy

Hejtmanství tak reaguje na záměr Ředitelství silnic a dálnic, které stejná zařízení umístí na komunikace I. třídy.

Olomoucký kraj ochrání své silnice. Přetížená auta odhalí vysokorychlostní váhy

12.12.2018 - To nejlepší na konec. Kraj dokončil rekonstrukci dvou významných silnic

Oprava cesty z Úsova do Mohelnice vyšla na zhruba devadesát miliónů korun a rekonstrukce silnice z Písečné do Supíkovic byla o sedm miliónů levnější.

To nejlepší na konec. Kraj dokončil rekonstrukci dvou významných silnic

05.12.2018 - Nová vozovka usnadní průjezd přes Lazníky

Pohodlnější je od středy 5. prosince průjezd obcí Lazníky na Přerovsku. I díky krajské dotaci tam prošel rekonstrukcí hlavní tah ve směru na Tršice, který byl už ve špatném technickém stavu.

Nová vozovka usnadní průjezd přes Lazníky

Hana Stránská
asistentka 2. náměstka hejtmana Ing. Jana Zahradníčka