Ing. Jan Zahradníček, 2. náměstek hejtmana

Jan Zahradníček se narodil 28. února 1960 ve Šternberku. Po absolvování SEŠ v Šumperku vystudoval VŠ Báňskou v Ostravě – Ekonomickou fakultu – obor Ekonomika řízení průmyslu. Po škole a základní vojenské službě pracoval postupně v různých ekonomických funkcích ve státním podniku Uničovské strojírny. Po roce 1989 vyhrál výběrové řízení na vedoucího Odboru vnitřních věcí při Okresním úřadě v Olomouci. Následovalo téměř desetileté působení na Finančním úřadě ve Šternberku (5 let ve funkci ředitele) a dále 2 roky na pozici finančního ředitele ve firmě TOPGAL. Po vzniku krajských zřízení působil téměř 10 let na Krajském úřadě Olomouckého kraje jako vedoucí odboru „Útvar interního auditu“. V roce 2010 byl zvolen v komunálních volbách starostou obce Medlov, kde působí doposud. Mezi jeho koníčky patří fotbal, působí ve Fotbalové asociaci ČR jako člen Pravidlové komise FAČR. Dále cyklistika, lyžování a tenis. Jan Zahradníček je ženatý a má dvě dcery.

Kompetenční oblast: doprava

Náměstek hejtmana v médiích

12.12.2018 - To nejlepší na konec. Kraj dokončil rekonstrukci dvou významných silnic

Oprava cesty z Úsova do Mohelnice vyšla na zhruba devadesát miliónů korun a rekonstrukce silnice z Písečné do Supíkovic byla o sedm miliónů levnější.

To nejlepší na konec. Kraj dokončil rekonstrukci dvou významných silnic

05.12.2018 - Nová vozovka usnadní průjezd přes Lazníky

Pohodlnější je od středy 5. prosince průjezd obcí Lazníky na Přerovsku. I díky krajské dotaci tam prošel rekonstrukcí hlavní tah ve směru na Tršice, který byl už ve špatném technickém stavu.

Nová vozovka usnadní průjezd přes Lazníky

22.11.2018 - Na těchto silnicích vás bude jízda bavit

Hejtmanství předalo řidičům dvě zrekonstruované silnice u Chomoutova a Benkova. V pátek se šoférům otevře také cesta mezi Zábřehem a Nemilí.

Na těchto silnicích vás bude jízda bavit

19.11.2018 - Krajské autobusy najezdí příští rok více kilometrů

K navýšení nájezdu dojde vlivem změn, které byly v jízdních řádech provedeny na žádost cestujících.

Krajské autobusy najezdí příští rok více kilometrů

15.11.2018 - Krajská novinka potěší rodiče malých cyklistů

Tři milióny korun uvolní příští rok Olomoucký kraj na výstavbu a obnovu dětských dopravních hřišť.

Krajská novinka potěší rodiče malých cyklistů

Hana Stránská
asistentka 2. náměstka hejtmana Ing. Jana Zahradníčka