Ing. Jan Zahradníček, 2. náměstek hejtmana

Jan Zahradníček se narodil 28. února 1960 ve Šternberku. Po absolvování SEŠ v Šumperku vystudoval VŠ Báňskou v Ostravě – Ekonomickou fakultu – obor Ekonomika řízení průmyslu. Po škole a základní vojenské službě pracoval postupně v různých ekonomických funkcích ve státním podniku Uničovské strojírny. Po roce 1989 vyhrál výběrové řízení na vedoucího Odboru vnitřních věcí při Okresním úřadě v Olomouci. Následovalo téměř desetileté působení na Finančním úřadě ve Šternberku (5 let ve funkci ředitele) a dále 2 roky na pozici finančního ředitele ve firmě TOPGAL. Po vzniku krajských zřízení působil téměř 10 let na Krajském úřadě Olomouckého kraje jako vedoucí odboru „Útvar interního auditu“. V roce 2010 byl zvolen v komunálních volbách starostou obce Medlov, kde působí doposud. Mezi jeho koníčky patří fotbal, působí ve Fotbalové asociaci ČR jako člen Pravidlové komise FAČR. Dále cyklistika, lyžování a tenis. Jan Zahradníček je ženatý a má dvě dcery.

Kompetenční oblast: doprava

Náměstek hejtmana v médiích

05.04.2018 - Fórum probere největší bolesti silniční dopravy

Besedovat se bude hlavně o pozemních stavbách, jako jsou rychlostní komunikace nebo dálnice.

Fórum probere největší bolesti silniční dopravy

22.03.2018 - Do regionu přitečou další evropské peníze

Prostřednictvím místních akčních skupin pošle Evropská unie do našeho regionu v dalších letech více než 1,25 miliardy korun. Vyplývá to z informací, jež zazněly na dvanáctém zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK), které proběhlo tento týden v Olomouci.

Do regionu přitečou další evropské peníze

15.03.2018 - Konference samospráv řešila ožehavá témata

Další setkání starostů s vedením Olomouckého kraje proběhlo ve středu 14. března. Společné schůzky se v Olomouci odehrávají pravidelně a řeší se na nich témata, která trápí malé vesnice i velká města.

Konference samospráv řešila ožehavá témata

01.03.2018 - Jízdní řády mají další vylepšení

Novinky začínají platit od 4. března, lidé se například dočkají více spojů a jejich lepší návaznosti.

Jízdní řády mají další vylepšení

27.02.2018 - Kraj pomůže BESIPu a přispěje na údržbu dětských dopravních hřišť

Rovný milión korun letos vyčlenil Olomoucký kraj na prevenci v oblasti bezpečnosti silničního provozu.

Kraj pomůže BESIPu a přispěje na údržbu dětských dopravních hřišť

Bc. Hana Czmerová
asistentka 2. náměstka hejtmana Ing. Jana Zahradníčka