Hygienici ukončili mimořádná opatření na Litovelsku a Uničovsku

29. 03. 2020

Už v pondělí 30. března si budou moci lidé z Uničovska a Litovelska konečně oddychnout – hygienici totiž zrušili mimořádné opatření, kterým kvůli koronaviru před dvěma týdny oblast uzavřeli. Dále tam budou platit stejná omezení, jaká vláda zavedla na území celého Česka.

Opatření, která platila od 16. března, splnila podle našeho názoru svůj účel. Aktuální data ukazují, že míra a závažnost případů COVID-19 na Litovelsku a Uničovsku jsou srovnatelné se zbytkem Olomouckého kraje,“ vysvětlila Lenka Pešáková, ředitelka sekce ochrany a podpory veřejného zdraví z Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje.

Na základě rozhodnutí hygieniků tak dojde k uvolnění opatření, která v oblasti platila dva týdny. Svoje stanoviště postupně opustí policisté i jejich kolegové z vojenské policie, kteří dohlíželi na dodržování příslušných nařízení.

Pokud jde o odběrné místo v lokalitě Nové Zámky u Litovle, tak to zůstane nadále v provozu. Stejně tak bude fungovat i pracoviště stálé lékařské služby, které bylo zřízeno, aby se lidem v této oblasti dostalo odpovídající zdravotní péče,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

O novém nařízení hygieniků už hejtman informoval starosty Litovle, Uničova i Červenky prostřednictvím videokonference. Zároveň jim poděkoval za spolupráci.

„Důrazně ovšem apeluji na občany, aby i nadále dodržovali všechna opatření, která až dosud vydal stát. Jsme teprve na začátku boje s koronavirem. Je na nás všech, aby se nemoc šířila co nejméně,“ sdělil hejtman.

 

Hygienici ukončili mimořádná opatření na Litovelsku a Uničovsku


Poslední změna 29. 03. 2020 16:08:03