Hejtmanův punč lidem chutnal. Radovat se z toho bude Klokánek

14. 12. 2018

Třicet jedna tisíc a osm set devět korun – to je výtěžek charitativního prodeje punče na olomouckém Horním náměstí. Ve středu 12. prosince tam oblíbený vánoční nápoj nalévali lidem hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk společně s primátorem města Miroslavem Žbánkem. Vybrané peníze dostane olomoucký Klokánek, který se věnuje ohroženým dětem.

Společně s primátorem Olomouce jsme se rozhodli, že vybranou částku dorovnáme na padesát tisíc korun. Děkuji všem, kteří se do sbírky zapojili,” řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Lidé si pochutnali nejen na horkém nápoji, který ve středečním sychravém počasí přišel náramně vhod, ale mohli si s hejtmanem i primátorem popovídat o tématech, která je zajímají. „Pana Oklešťka jsem se zeptal na to, jestli bude kraj rozdávat kotlíkové dotace i příští rok. A pak jsme si povídali o víně, ze kterého byl punč vyroben,“ svěřil se Karel Zouhar z Prostějova.

Olomoučané se nejvíce dotazovali na problémy jejich města a na to, jak se s nimi nové vedení magistrátu popere. „Lidé za mnou chodili s podněty, čím bychom se měli zabývat. Hlavně ale ocenili, že se s nimi osobně setkávám,“ uvedl primátor Mirek Žbánek.

Suroviny pro výrobu punče věnoval charitativní akci jeden z dlouholetých organizátorů olomouckých vánočních trhů Petr Ilgner. Ten potvrdil, že nejvíce šel na odbyt punč s ovocem.

Hejtmanův punč lidem chutnal. Radovat se z toho bude Klokánek

Poslední změna 14. 12. 2018 10:43:40