Hejtmanův pohár letos putuje do Ptení

03. 12. 2018

Náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ladislav Hynek předal v pondělí 3. prosince ocenění krajským vítězům soutěže Hejtmanův pohár. První místo získala Základní a mateřská škola ve Ptení na Prostějovsku.

Soutěží se v netradičních disciplínách, což je pro školáky lákavé. Navíc se mohou zapojit opravdu všichni žáci, i ti, kteří sportu tak úplně neholdují, například v rámci doprovodných aktivit. Projekt podporuje týmového ducha i zdravý životní styl,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Celostátní soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia je založená na zdolání jednotné sportovní dráhy. Je unikátní také tím, že čas i způsob zapojení si určuje škola sama a o vítězství nerozhodují vteřiny, ale soutěžní body, ve kterých hraje důležitou roli každý žák.

Děti běhají kolem kuželek, hází na koš a plní na dráze i další dovednostní disciplíny. Žáci, kteří jsou šikovní v jiných oblastech, než je sport, se pak mohou zapojit například do výroby maskota,“ vysvětlil předseda Asociace amatérských sportů ČR Milan Kočí.

Stříbrnou a bronzovou pozici letos obsadily Střední, základní a mateřská škola Šumperk a Základní a mateřská škola Horka nad Moravou. V Olomouckém kraji se letos do projektu zapojilo 13 škol s 2767 žáky.

Soutěž pořádá Asociace amatérských sportů České republiky, která už začala s přípravou pátého ročníku. Více informací na http://hejtmanuvpohar.cz/.

Hejtmanův pohár letos putuje do Ptení

Poslední změna 03. 12. 2018 13:44:43