Hejtmanství mělo vzácnou návštěvu. Na úřad zavítali králové

07. 01. 2020

Místo hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka úřadovali v pondělí na krajském úřadě králové Kašpar, Melichar a Baltazar. Tradiční Tříkrálová sbírka probíhá v regionu od roku 2000 a patří mezi nejoblíbenější.

„Už jsem v kanceláři hostil prezidenta, několik velvyslanců, spoustu ředitelů nebo třeba arcibiskupa. Hned tři krále najednou ale vítám jen jednou do roka, o to více se na jejich návštěvu vždy těším. A doufám, že milého přijetí se jim dostane také ve všech domácnostech, kam letos zavítají,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Tři králové zamířili na krajský úřad v pondělí 6. ledna. Tentýž den koledovali také na rektorátu Univerzity Palackého, olomouckém magistrátu, v Knihovně města Olomouce nebo na arcibiskupství.

Sbírka probíhá od 1. do 14. ledna po celém Česku. Její výsledky budou postupně zveřejňovány na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz. Zhruba dvě třetiny výtěžku zůstávají v regionu, část jde na pomoc do zahraničí.

Na úřad zavítali králové. Hejtmanství mělo vzácnou návštěvu

Poslední změna 07. 01. 2020 08:36:41