Hejtman zahájil jubilejní ročník prezentace středních škol Scholaris

25. 11. 2015

Střední škola polytechnická v Olomouci se dnes stala dějištěm zahájení prezentační výstavy vzdělávacích oborů středních a vyšších odborných škol Scholaris. Jubilejní 20. ročník zahájil hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil společně s náměstkem pro školství Zdeňkem Švecem. Žáci základních škol si letos mohou vybírat z nabídky celkem 85 vystavovatelů.

„Smyslem a cílem výstavy je přiblížit žákům i rodičům možnosti dalšího vzdělávání na středních školách a učilištích v kraji. Věřím, že jednotlivé školy vytvořily pestrou nabídku, která žákům usnadní jejich volbu a nasměrování do dalších let. Olomoucký kraj i v dalším školním roce bude pokračovat v tradici poskytování učňovských a studijních stipendií vybraných škol, což může být pro mnohé dobrou motivací,“ uvedl hejtman Rozbořil.

Kromě samotné prezentace oborů jednotlivých škol se návštěvníci mohou těšit na nesoutěžní přehlídku prací žáků středních škol Olomouckého kraje, informační vstupy k situaci na trhu práce a také videoprojekci jednotlivých oborů a firem z regionu. Chybět nebude ani předávání ocenění Škola doporučená zaměstnavateli. Výstava potrvá do čtvrtka 26. listopadu.

Více fotografií zde.

Hejtman zahájil jubilejní ročník prezentace středních škol Scholaris