Hejtman vyrazil za seniory a lidmi se zdravotním postižením. Zajímal se, jak žijí

06. 06. 2018

Už druhou cestu, jejímž cílem byly krajské příspěvkové organizace, které poskytují sociální služby, podnikl v úterý 5. června hejtman Olomouckého kraje. Ladislav Okleštěk se tentokrát vypravil kromě domovů pro seniory i do zařízení, která pečují o zdravotně postižené.

„Zajímalo mě, jak se seniorům i zdravotně postiženým lidem v našich organizacích žije, co je trápí, co by chtěli změnit a s čím jsou naopak spokojení. Poznatky z terénu pro mě mají velký význam a určitě je využiji při plánování investičních akcí a dotačních projektů,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Hejtman navštívil poskytovatele sociálních služeb v Libině a Nových Zámcích, Domov pro seniory v Července, šternberské Vincentinum, Domov v Hrubé Vodě a Centrum sociálních služeb Klíč v Olomouci. Všechna zařízení si prohlédl a diskutoval v nich se zaměstnanci a především s uživateli sociálních služeb.

Olomoucký kraj zřizuje 26 organizací, které poskytují celkem 57 druhů sociálních služeb lidem z celého regionu.

Poslední změna 06. 06. 2018 14:22:01