Hejtman uctil památku obětí vojenských konfliktů a poděkoval válečným veteránům

11. 11. 2016

Hejtman Oto Košta spolu s představiteli armády, města a veteránských organizací dnes vzdal hold obětem válečných konfliktů. Hrdinství účastníků první a druhé světové války hejtman Olomouckého kraje připomenul na slavnostním nástupu posádky Olomouc v Žižkových kasárnách.

Odpoledne se pak Oto Košta setkal s válečnými veterány z Olomouckého kraje. Již deváté setkání s hejtmanem se uskutečnilo s osobní účastí pěti desítek válečných veteránů. Kromě novodobých veteránů, kteří prošli zahraničními misemi, nechyběli v sále Klášterního Hradiska v Olomouci ani přímí pamětníci bojů druhé světové války.

Jedenáctého listopadu jsme si tradičně vzpomněli na všechny, kteří se svou odvahou a svými činy zasloužili o naši svobodu a demokracii. Je mi ctí, že jsem se mohl dnes setkat s válečnými veterány a poděkovat jim za jejich statečnost, odvahu a vlastenectví a současně uctít ty, kteří padli za svobodu své vlasti. Nesmírně si jich všech vážím. Těmto hrdinům náleží můj obdiv a nekonečný respekt,“ uvedl hejtman Oto Košta.

Setkání s válečnými veterány se každoročně koná 11. listopadu, v den, který je považován za konec první světové války. Pamětníkům bojů kromě hejtmana poděkoval také jeho předchůdce ve funkci Jiří Rozbořil, velitel posádky Olomouc Martin Krumnikl a ředitel Vojenské nemocnice Olomouc Martin Svoboda. Setkání organizoval Olomoucký kraj ve spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu a s Československou obcí legionářskou.

Více fotografií naleznete zde.

Hejtman uctil památku obětí vojenských konfliktů a poděkoval válečným veteránům

Poslední změna 14. 11. 2016 12:20:29